biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251143

 

 

Zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej w Henrykowie Lubańskim
Gmina Lubań zakończyła realizację projektu pn. "Większy komfort życia na wsi – zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej w Henrykowie Lubańskim”.

Pomysł na zrealizowanie ww. projektu wynikał z konieczności wsparcia aktywności mieszkańców, a co najważniejsze zaspokojenia najpilniejszych potrzeb związanych z poprawą warunków życia na wsi. Mieszkańcy Henrykowa Lubańskiego wielokrotnie zgłaszali potrzebę utworzenia i funkcjonowania świetlicy wiejskiej. W chwili obecnej na terenie sołectwa znajduje się budynek z przeznaczeniem na świetlicę, ale żeby spełniał swoją rolę należało go odpowiednio przystosować. W związku z powyższym, w ramach projektu zostały zakupione: stoły, krzesła, firany, zestaw nagłośnieniowy, a także akcesoria wyposażenia kuchni (krajalnica, maszynka do mięs, warniki na wodę, szatkownica ręczna, termosy, taboret gazowy, okap gastronomiczny i inne) oraz zastawa stołowa i sztućce. Nie zabrakło garnków, patelni i drobnego sprzętu gastronomicznego, który jest konieczny, aby mieszkańcy mogli wykorzystać świetlicę w 100%.

Świetlica wiejska w Henrykowie Lubańskim będzie centrum wsi. W świetlicy będą miały miejsce próby zespołu folklorystycznego „Cisowianki”, spotkania grupy niesformalizowanej „Babki Cisowe”. W świetlicy będą organizowane spotkania „Stowarzyszenia Rozwoju Henrykowa Lubańskiego”. Zakup wyposażenia kuchni z pewnością przyczyni się do dalszego rozsławiania naszego regionu, poprzez potrawy lokalne, takie jak: karczek po henrykowsku, bigos babek cisowych, żurek henrykowski, smalec henrykowski, placki na słono i słodko, koraliki i ciasteczka z wróżbą henrykowską - z których słynie Henryków Lubański. Ponadto, opisując to, co będzie działo się w świetlicy, nie można zapomnieć o organizacji Ogólnopolskich Imienin Henryka, Henryki i Henrykowa Lubańskiego, Dnia Placka, Dożynek wiejskich i gminnych, a także wszelkich imprezach okolicznościowych, kulturalnych czy rozrywkowych organizowanych przez Radę Sołecką. Wyposażona świetlica stanie się idealną bazą do realizacji wymienionych uroczystości. Mam nadzieje, że dzięki temu wzrośnie częstotliwość spotkań, co będzie sprzyjało tworzeniu poczucia więzi mieszkańców ze swoją miejscowością i integracji społecznej” - mówi Wójt Gminy Lubań – Zbigniew Hercuń.

Projekt został współfinansowany ze środków Budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach inicjatywy „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”. Całkowita wartość projektu to 78 882,85 zł, z czego 25 00,00 zł to kwota dotacji.
15 11 2018


 

 

 

 


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze