Uroczystości 60-lecia funkcjonowania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowicach
10 czerwca 2006 roku odbyła się uroczystość z okazji 60-lecia funkcjonowania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowicach. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą, na której zostały poświęcone: figurka Św. Floriana, sztandar oraz nowy wóz bojowy.
Po Mszy Św. nastąpiło przekazanie sztandaru oraz wręczenie kluczyków do nowego samochodu bojowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowicach.
Nadany sztandar został ufundowany przez Społeczny Komitet Fundatorów Sztandaru Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowicach. Było to zainspirowane służbą i pracą wielu druhów ochotników Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowicach, a zwłaszcza ich poświęceniem dla innych ludzi w imię tradycji, wierności, honoru i męstwa, aby za najwyższy trud i służbę w obronie drugiego człowieka i jego dobytku dać symbol swego przywiązania i więzi naszego społeczeństwa z druhami ochotnikami, by pod sztandarem tym kształtowały swoje postawy patriotyczne kolejne pokolenia druhów ochotników.
Wśród wielu zaproszonych gości, uroczystość tą uświetnili swoją obecnością Strażacy z Niemiec.
Następnie dokonano wręczenia wyróżnień i odznak strażakom oraz
odbył się pokaz wschodnich sztuk walki przez Uczniowski Klub Sportowy „SAMURAJ” i pokaz Grupy Reagowania Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.

Zdjęcia z uroczystości
12 06 2006

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Pisarzowice

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą