II Turniej piłkarski o Puchar Wójta Gminy Lubań
Na25 czerwca w Radostowie na boisku sportowym odbyła się kolejna edycja turnieju piłkarskiego o Puchar Wójta Gminy Lubań. Celem imprezy było danie młodzieży możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego, a przede wszystkim sportowej rywalizacji w turnieju otwartym na wszystkich chętnych do gry - bez ograniczeń i "układanek". Podczas zgłaszania drużyn i zawodników położono nacisk na to, aby ekipy biorące udział w turnieju nie korzystały z profesjonalnych zawodników, tzw. zawodowców grających na co dzień w czwartoligowych klubach. Nie zawsze jednak apele te trafiały na podatny grunt. Większość potraktowała turniej jako rekreację i fajną zabawę. Udział w rozgrywkach zgłosiło 11 drużyn:

* LZS Radostów,
* LZS Henryków Lubański,
* LZS Radogoszcz,
* LZS Zaręba,
* Rolnik Rząsiny,
* Cwane Lisy z Lubania,
* Piast Lubań,
* Oldboje Lubań,
* Gmina Lubań - pracownicy i radni,
* drużyna z Pisarzowic,
* drużyna z Nawojowa.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi nie dojechała drużyna Piast Lubań, ubiegłoroczny zdobywca pucharu.
Turniej rozpoczął się tuż po godzinie 10.00 przy tropikalnej pogodzie i równie gorącym dopingu kibiców. Ekipy zaczęły walkę w trzech grupach. Do dalszych gier awansowały po dwa najlepsze zespoły, rywalizujące później systemem pucharowym.
Do ćwierćfinałów zakwalifikowały się drużyny : LZS Radogoszcz, Cwane Lisy, LZS Radostów, Pisarzowice, Rolnik Rząsiny, LZS Zaręba.
Podczas zgłaszania zawodników kładliśmy nacisk na to, aby ekipy biorące udział w turnieju nie korzystały z profesjonalnych zawodników, grających na co dzień w czwartoligowych klubach, nie zawsze jednak drużyny zastosowały się do tego zalecenia. Szacunek dla tych którzy wiedzą o co chodzi i swoim zachowaniem podczas turnieju wprowadzali atmosferę zabawy.
Mecz finałowy to spotkanie pomiędzy drużyną z Pisarzowic a LZS Zaręba. Finał był meczem ze zdecydowaną przewagą ekipy z Pisarzowic, która wygrała z Zarębą 3 : 1. Na podium znalazła się jeszcze drużyna Cwanych Lisów z Lubania.
Organizatorzy turnieju zapewnili wszystkim uczestnikom skromny "żołnierski" poczęstunek. Przez cały dzień wokół boiska panowała atmosfera niedzielnego pikniku : muzyka, zabawa i doping dla grających.
Na zakończenie turnieju Wójt Gminy Lubań - Mirosław Herdzik wręczył wygranej drużynie z Pisarzowic, ufundowany przez siebie puchar. Ponadto wybrano najlepszego bramkarza turnieju. Został nim bramkarz drużyny Cwane Lisy - Damian Zabielski, który również otrzymał pamiątkowy puchar. Wszyscy zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami i pucharami.
Impreza zakończyła się pełnym sukcesem organizacyjnym i sportowym. Wszyscy umówili się na turnieju za rok.

26 06 2006

Można składać wnioski na dofinansowanie do budowy do biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Radni obradowali