Uroczysty odbór boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Radostowie
W dniu 13 grudnia 2006 roku dokonało się to, na co uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Radostowie z niecierpliwością czekali od września. Oddano do użytku nowoczesne, wielofunkcyjne boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią .
Wójt Mirosław Herdzik przywitał uczestników uroczystości i wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Lubań oraz z Panem Pawłem Wróblewskim – przedstawicielem Firmy „Rekord” – Hale Namiotowe z Wrocławia - dokonał uroczystego przecięcia wstęgi i tym samym symbolicznego otwarcia nowo wybudowanego obiektu sportowego.
Nie odbyło się bez inauguracyjnego strzału do bramki w wykonaniu Wójta Mirosława Herdzika ( brawa za celny strzał ) oraz poświęcenia obiektu przez Księdza Marka Kurzawę – Proboszcza z Radostowa.
W następnej kolejności Wójt omówił rodzaj prac, oraz koszt przedsięwzięcia, jednocześnie podziękował wykonawcy tych prac.
Budowę tego boiska wykonała firma „Rekord” Hale Namiotowe z Wrocławia.
Ogólna wartość przedsięwzięcia wynosiła 429 tysięcy złotych, z czego udało się nam pozyskać środki w wysokości 200 tys. zł z Ministerstwa Sportu, co stanowi ok. 50% ogólnych kosztów inwestycji.
Boisko będzie ogólnodostępne dla lokalnej społeczności, a szczególnie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Radostowie.
Na zakończenie części oficjalnej – mimo wyjątkowo niekorzystnej, zimowej już aury- dzieci podziękowały Panu Wójtowi oraz Radnym za sfinansowanie, wkład i starania – wierszami i wesołą piosenką, która nieco wszystkich rozgrzała.
Po uroczystym otwarciu zaproszonych gości ugoszczono wspaniałymi, domowymi daniami przygotowanymi przez Panie z zespołu folklorystycznego „Marysieńki”.
W trakcie tej uroczystości Panie z zespołu folklorystycznego „Marysieńki” zaśpiewały dla wszystkich zaproszonych gości, co zostało przyjęte gromkimi brawami.

15 12 2006

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Pisarzowice

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą

Sesja absolutoryjna