I Mistrzostwa Ministrantów Diecezji Legnickiej w tenisie stołowym
W sobotę 10 lutego 2007 roku w sali sportowej w Publicznym Gimnazjum im. Aleksandra Fredry w Pisarzowicach odbyły się I Mistrzostwa Ministrantów Diecezji Legnickiej w tenisie stołowym. Startowało ogółem 145 zawodników w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Młodzież reprezentowała parafie diecezji legnickiej z następujących miejscowości : Jelenia Góra, Lubań, Legnica, Kowary, Mirsk, Pieńsk, Radostów, Karpacz, Gieratów, Pisarzowice koło Lubania, Ścinawa, Nowogrodziec, Sulików, Olszyna, Lubin, Zgorzelec, Mysłakowice, Świerzawa, Gromadka, Polkowice, Kamienna Góra. Emocjonujace i wyczerpujace rozgrywki wyłoniły najlepszych w poszczególnych kategoriach:
Czołowe lokaty w poszczególnych kategoriach zajęli :
A. szkoły podstawowe :
Ogółem w tej kategorii startowało 44 zawodników
1 ) Adamczuk Łukasz – p.w. Św. Antoniego w Siekierczynie
2 ) Szuliński Kamil – p.w. Objawienia Pańskiego w Radostowie
3 ) Wolnik Mariusz – p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Ścinawie

B. gimnazja :
Ogółem w tej kategorii startowało 56 zawodników.
1 ) Polichn Mateusz – p.w. Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie
2 ) Falkiewicz Dawid – p.w. Św. Antoniego w Gierałtowie
3 ) Łazarowicz Mariusz – p.w. Objawienia pańskiego w Radostowie

C. szkoły ponadgimnazjalne :
Ogółem w tej kategorii startowało 45 zawodników.
1 ) Kociołek Piotr – p.w. Objawienia Pańskiego w Radostowie
2 ) Zimroz Łukasz – p.w. Objawienia pańskiego w Radostowie
3 ) Hardel Marek – p.w. Św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze

Zawody, których organizatorami byli : Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Legnickiej oraz Klub Sportowy „Święci” Radostów przy parafii Objawienia Pańskiego w Radostowie Średnim przy wsparciu Gminy Lubań rozegrano na siedmiu stołach w godzinach od 9.00 do 17.00.
Organizatorzy zapewnili także wszystkim uczestnikom zawodów ciepły posiłek.
Zwycięscy w poszczególnych kategoriach otrzymali, z rąk Wójta Gminy Lubań Mirosława Herdzika, księdza Marka Kurzawy oraz księdza Bogusława Wolańskiego, okazałe puchary i nagrody rzeczowe. Najbardziej atrakcyjną nagrodę - puchar Biskupa Legnickiego i darmową pielgrzymkę do Rzymu otrzymał zwycięzca w kategorii szkół średnich Piotr Kociołek z Radostowa Dolnego.

Patronat honorowy nad imprezą sprawowali :
- jego Ekscelencja Ks. Biskup Stefan Cichy – Biskup Legnicki
- Mirosław Herdzik – Wójt Gminy Lubań
Patronat medialny objął „Gość niedzielny”
Nad sprawnym przebiegiem mistrzostw czuwała komisja sędziowska w składzie :
- sędzia główny - Krzysztof Struczyk ( Lubań )
- sędzia pomocniczy - Ks. Marek Kurzawa ( Radostów )
- sędzia pomocniczy - Renata Kociołek ( Radostów )
- sędzia pomocniczy - Andrzej Adamczuk ( Siekierczyn )
- sędzia pomocniczy - Stanisław Adamski ( Siekierczyn )
Po zakończeniu zawodów – w kuluarach – księża organizatorzy, działacze, trenerzy, opiekunowie i zawodnicy jednomyślnie uznali te pierwsze mistrzostwa za udane i potrzebne. Doszli także do wniosku, iż impreza ta powinna zagościć do kalendarza sportowego i być rokrocznie rozgrywana w okresie ferii zimowych.

16 02 2007

Zakończono ważne inwestycje drogowe