biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1139236

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Początek owocnej współpracy
16 lutego 2007 roku z inicjatywy prezesa Koła Łowieckiego „Słonka” – Pana Władysława Madziarz – w Szkole Podstawowej w Radostowie odbył się Konkurs Łowiecko – Przyrodniczy. W komisji oceniającej zasiedli : prezes koła – Pan W. Madziarz, Ksiądz Cz. Misiewicz z Kościelnika, łowczy Pan Bułhak oraz dyrektor szkoły P. J. Telatyński. Zmaganiom przyglądał się Wójt Gminy Lubań – Mirosław Herdzik.
Organizatorki – P. Teresa Filar i pani Jolanta schab – przygotowały wiele interesujących konkurencji dla uczestniczących w rywalizacji pięciu grup z klas – I – VI. Dzieci dowiedziały się, że działanie członków kół łowieckich to nie tylko konieczny odstrzał zwierzyny w celu kontroli populacji, ale przede wszystkim dokarmianie zwierząt, ustawianie specjalnych solnych lizawek, by dostarczyć mieszkańcom lasu witamin, a także ich ochrona przed kłusownikami.
Wszyscy – zarówno dzieci, jak i dorośli – świetnie się bawili zwłaszcza, że dzięki sponsorowi całej imprezy – Panu Władysławowi Madziarzowi – zawodnicy otrzymali wspaniałe, kolorowe nagrody, słodki poczęstunek, a szkolna biblioteka wzbogaciła się o piekne książki w albumowych wydaniach, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach. Pan Władysław Madziarz otrzymał od dzieci order Przyjaciela Szkoły, a konkurs łowiecko – przyrodniczy stanie się tradycyjnym punktem kalendarza imprez Szkoły Podstawowej w Radostowie i Koła Łowieckiego „Słonka”.

23 02 2007


 AKTUALNOŚCI

Stanowisko Walnego Zgromadzenia Delegatów Dolnośląskiej Izby Rolniczej z dnia 15.03.2018r. w sprawie zmiany ustawy o ochronie zwierząt

OGŁOSZENIA

Do sprzedania samochód MAGIRUS FM192D

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze