biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1101414

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Pomagamy niepełnosprawnym
Gmina Lubań pod koniec ubiegłego roku zakupiła 9–osobowy mikrobus marki VOLKSWAGEN. Samochód został zakupiony w ramach Programu wyrównywania różnic międzyregionalnych – obszar likwidacji barier transportowych. Koszt zakupu samochodu wyniósł 112 tysięcy złotych, w tym Gmina Lubań otrzymała 84 tysiące z dofinansowania PFRON-u.
Pozyskanie samochodu poprzedzone zostało złożeniem wniosku w ramach przygotowanego programu na zajęcia rehabilitacyjne, dydaktyczne.
Głównym celem przygotowanego programu było stworzenie szans na udział życiu szkół. Chcieliśmy umożliwić uczniom niepełnosprawnym uczestnictwo w procesie kształcenia, zgodnie z indywidualnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi oraz zapewnić warunki realizacji obowiązku szkolnego w sposób dostosowany do potrzeb i możliwości niepełnosprawnych uczniów.
W celu określenia potrzeb i zasad przewozu uczniów niepełnosprawnych, na początku bieżącego roku, odbyło się spotkanie z pedagogami ze wszystkich szkół gminnych. Wskazano konkretne działania:
W związku z powyższym i przyjętymi zasobami wykorzystania mikrobusa ma służyć głównie do przewozu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenu Gminy Lubań.
W chwili obecnej samochód wykorzystywany jest przede wszystkim do przewozu dzieci niepełnosprawnych na rehabilitację. Zakres dowozu uczniów niepełnosprawnych będzie dostosowywany do potrzeb zgłaszanych i określonych przez dyrektorów szkół.
Liczyć należy, iż z czasem liczba korzystających z tej formy wsparcia będzie coraz większa.
14 03 2007


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze