biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1162020

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Pomagamy niepełnosprawnym
Gmina Lubań pod koniec ubiegłego roku zakupiła 9–osobowy mikrobus marki VOLKSWAGEN. Samochód został zakupiony w ramach Programu wyrównywania różnic międzyregionalnych – obszar likwidacji barier transportowych. Koszt zakupu samochodu wyniósł 112 tysięcy złotych, w tym Gmina Lubań otrzymała 84 tysiące z dofinansowania PFRON-u.
Pozyskanie samochodu poprzedzone zostało złożeniem wniosku w ramach przygotowanego programu na zajęcia rehabilitacyjne, dydaktyczne.
Głównym celem przygotowanego programu było stworzenie szans na udział życiu szkół. Chcieliśmy umożliwić uczniom niepełnosprawnym uczestnictwo w procesie kształcenia, zgodnie z indywidualnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi oraz zapewnić warunki realizacji obowiązku szkolnego w sposób dostosowany do potrzeb i możliwości niepełnosprawnych uczniów.
W celu określenia potrzeb i zasad przewozu uczniów niepełnosprawnych, na początku bieżącego roku, odbyło się spotkanie z pedagogami ze wszystkich szkół gminnych. Wskazano konkretne działania:
W związku z powyższym i przyjętymi zasobami wykorzystania mikrobusa ma służyć głównie do przewozu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenu Gminy Lubań.
W chwili obecnej samochód wykorzystywany jest przede wszystkim do przewozu dzieci niepełnosprawnych na rehabilitację. Zakres dowozu uczniów niepełnosprawnych będzie dostosowywany do potrzeb zgłaszanych i określonych przez dyrektorów szkół.
Liczyć należy, iż z czasem liczba korzystających z tej formy wsparcia będzie coraz większa.
14 03 2007


 AKTUALNOŚCI

Projekt "Ocalamy"

OGŁOSZENIA

Konsultacje społeczne - Strategia Rozwoju Sudety 2030

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze