Dzień Strażaka
Szanowni Druhowie

BOGU NA CHWAŁE, LUDZIOM NA POŻYTEK

To hasło na sztandarach ukazuje, że nie jest to zwyczajne działanie, to szlachetna służba od pokoleń – ludziom i Ojczyźnie. Potrzeba bezpieczeństwa, potrzeba więzi społecznych to naturalne oczekiwania każdego człowieka.
W lokalnych społecznościach udział w strażackiej rodzinie pozwala realizować osobiste zainteresowania, rozwijać różnorodne uzdolnienia i formy aktywności.
Jesteście od lat nieodłącznym elementem wiejskiego krajobrazu, niezmiennie ratując życie ludzi i ich dobytek, tworząc barwną panoramę działań społecznych w kulturze, sporcie, wychowaniu nowych pokoleń strażaków, rozbudowie infrastruktury podnoszącej atrakcyjność życia w małych miejscowościach.
Dziękuję za wszystkie formy aktywności, za szacunek dla naszej tradycji, a jednocześnie unowocześnienie działań, by uprzedzić nieszczęścia i ochronić życie i mienie.
Życzę pomyślności w realizacji przyjętych programów, by sprostać współczesnym wymaganiom, by – jak dotychczas – strażacy polscy byli znaczącymi liderami lokalnych społeczności w kraju, a także w rozwijającej się współpracy międzynarodowej.
Życzę bezpiecznych powrotów z akcji ratowniczych, zdrowia i szczęścia osobistego.

WÓJT GMINY LUBAŃ
Mirosław Herdzik