Człowiek roku 2006 powiatu lubańskiego
W marcu bieżącego roku Wójt Gminy Lubań złożył trzy wnioski nominacyjne do kapituły „Człowieka Roku 2006 Powiatu Lubańskiego” w następujących kategoriach :
- kultura i edukacja - Pani Ewa Pietrzyk – dyrektor Szkoły Podstawowej w Kościelniku;
- sport, turystyka i rekreacja – Ks. Marek Kurzawa – założyciel Klubu Sportowego „Święci Radostów”;
- przedsiębiorczość i rolnictwo – Leszek Grala – Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Kapituła wybrała jednogłośnie laureata w dziedzinie sportu, turystyki i rekreacji - Ks. Marka Kurzawę. Serdecznie gratulujemy. Jest nam niezmiernie miło, iż osoba z terenu Gminy Lubań została wyróżniona w konkursie.
Uroczyste wręczenie statuetek odbyło się podczas uroczystej sesji Rady Powiatu Lubańskiego w dniu 24 maja 2007 roku w szkole muzycznej w Lubaniu. Ks. Marek Kurzawa nie ukrywał wzruszenia. Na miejscu do życzeń dołączyły się członkinie zespołu folklorystycznego „MARYSIEŃKI”, koleżanki i koledzy nauczyciele ze szkoły Podstawowej w Radostowie oraz Wójt Gminy Lubań wraz z radnymi.
Na uwagę zasługuje fakt, iż było to dla Ks. Marka Kurzawy szczególny dzień, tym bardziej iż tego samego dnia otrzymał informację z Diecezji Legnickiej o podniesieniu go do rangi kanonika. Uroczystości przyznania tytułu odbędą się w dniu 2 czerwca bieżącego roku w Krzeszowie. Mszę święto odprawi Arcybiskup Stanisław Dziwisz. Wszystkich mieszkańców gminy serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zaplanowanych uroczystościach. Natomiast Ks. Markowi składamy „WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ”.

28 05 2007

Dożynki wiejskie w Nawojowie Łużyckim, Nawojowie Śląskim i Radogoszczy