biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

983714

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego dla Wandy Żuraw
22 lipca Wanda Żuraw, która od 25. lat prowadzi Zespół Śpiewaczy „Cisowianki" w Henrykowie, otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury.
Pod kierunkiem Wandy Żuraw „Cisowianki” regularnie uczestniczą w regionalnych, ponadregionalnych i zagranicznych prezentacjach. Zespół wyróżnia się dbałością o wysoki poziom wokalny i zachowanie tradycji w jej autentycznej formie, wyniesionej z miejsc pochodzenia członków (m.in. region lwowski, rzeszowski). Zespół jest laureatem I nagrody konkursu festiwalowego Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą. Repertuar pieśni znajduje się w zbiorach Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz archiwum II Programu Polskiego Radia. Zespół współpracuje z instytucjami muzealnymi w Polsce i w Niemczech.
01 08 2007


 AKTUALNOŚCI

Zakończono ważne inwestycje drogowe

OGŁOSZENIA

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

RADA GMINY

Ostatnia sesja w roku 2016

GOKiS

Nauka gry na gitarze