Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Zespól folklorystyczny „Cisowianki” z Henrykowa z okazji 25-lecia istnienia i pracy na rzecz utrzymania i promowania kultury ludowej wsi m.in. w słowach, pieśni, tańcu i muzyce otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 10.000,- złotych.
“Cisowianki” to grupa bardzo chętna do wszelkich działań promujących kulturę ludową, niezwykle pomysłowa i posiadająca na swym koncie bardzo bogaty repertuar. “Cisowianki” koncertują w wielu miejscowościach, biorą udział w przeglądach zespołów folklorystycznych zdobywając sukcesy, są zapraszane na różne festiwale i konkursy, często występują w Niemczech oraz w Polsce dla niemieckiej publiczności. Zespół nagrał wiele audycji dla telewizji i radia, wziął udział w programie pokoleń “Tylko z pieśnią na ustach”. Ich działalność dla naszego regionu jest bezcenna.
08 08 2007

Schronisko dla zwierząt