biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1116474

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Ogólnopolskie Imieniny Henryka, Henryki i Henrykowa
W dniach 21–22 lipca po raz drugi obchodzono Ogólnopolskie Imieniny Henryki, Henryka i Henrykowa w Henrykowie Lubańskim.
Komitet organizacyjny przyjął generalną i przewodnią zasadę, iż corocznie będzie zapraszał znane i sławne osobistości o imieniu Henryk lub Henryka. W roku ubiegłym zaszczycił nas swoją obecnością aktor - Henryk Gołębiewski, starosta lwówecki – Henryk Kulesza i inni regionalnie znani i szanowani Henrycy, jak również goście z Holandii w śród których był Henryk. W tym roku swoją obecnością zaszczycił nas ksiądz Kardynał Henryk Gulbinowicz. W trakcie imprezy obchodzono również 25 lecie zespołu Cisowianki z Henrykowa Lubańskiego.
Imprezę otworzyli uroczyście Prezes Fundacji „Partnerstwo Izerskie Bogactwem Trójgranicza” Bożena Mulik , sołtys wsi Henryków Teresa Trefler oraz Wójt Gminy Lubań Mirosław Herdzik.
W trakcie imprezy odbyły się różne konkursy i występy z udziałem zaproszonych gości. Sobotnią atrakcją był występ kabaretu „My z Kopydłowa”, który rozbawił publiczność. Drugi dzień imprezy rozpoczął się mszą świętą celebrowaną przez Kardynała Henryka Gulbinowicza, który po mszy św. zasadził symbolicznego cisa na powstającej alei cisowej. Dzieci ze szkół podstawowych, przedstawiły historię Henrykowa i sławnych Henryków. Niedziela była również dniem obchodów 25-lecia istnienia zespołu folklorystycznego „Cisowianki” z Henrykowa. Świętowano wspólnie z zaprzyjaźnionymi zespołami folklorystycznymi. Zespół „Cisowianki” został nagrodzony Nagrodą Okolicznościową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ponadto odznaczenia „Zasłużonych dla Kultury Polskiej” otrzymały trzy członkinie zespołu: Pani Julia Jaworska, Emilia Zdanowicz i Wanda Żuraw, którą również wyróżnił Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Atrakcją wieczoru był występ zespołu CLASSIK, który przyciągnął szeroką rzeszę publiczności.
Imprezę zakończył imponujący pokaz sztucznych ogni, który wzbudził podziw i zachwyt uczestników obchodów.

Galeria zdjęć
08 08 2007


 AKTUALNOŚCI

Można składać wnioski na dofinansowanie do budowy do biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków

OGŁOSZENIA

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze