Fundacja „Heerde Help Polen” z pomocą dla Gminy Lubań
Fundacja „Heerde Help Polen” z Holandii po raz kolejny swoimi działaniami objęła naszą gminę. Dnia 14.08.2007r. za pośrednictwem Księdza Jana Marciniaka przy współpracy z Dyrektor MOPS Lubań- Panią Beatą Jurak dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaniu przekazane zostały dary przeznaczone dla mieszkańców gminy Lubań. Dary te tym razem trafiły do wsi Radostów i Henryków. Transport rozładowany został w świetlicy wiejskiej w Radostowie, przy udziale ks.Jana, gości z Holandii, Wójtów, pracowników Urzędu Gminy oraz pracowników GOPS Lubań. W olbrzymiej naczepie znalazły się również podarunki przeznaczone dla Ośrodka Adopcyjnego w Jeleniej Górze oraz materace, sprzęt rehabilitacyjny, koce i pościel dla szpitala w Lubaniu. Mieszkańcy Radostowa obdarowani zostali meblami, sprzętem gospodarstwa domowego, sprzętem RTV, odzieżą i ku uciesze najmłodszych mieszkańców dużą ilością zabawek i wszelkiego rodzaju gier i układanek. W transporcie tym znalazł się również sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych mieszkańców naszej gminy w postaci wózków inwalidzkich, materaców odleżynowych i podnośnika dla osób niesprawnych ruchowo. Sprzęt ten spotkał się z dużym zainteresowaniem i niemal natychmiast został wypożyczony. Podziękowaniem za dary była wielka radość i zadowolenie mieszkańców, którzy mogli skorzystać z zaproponowanej pomocy. W czasach kiedy znaczna część rodzin boryka się z trudnościami finansowymi, każda inicjatywa podejmowana na rzecz ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej jest niezmiernie ważna. Wielu ludziom brakuje środków do życia- na zaspokojenie najważniejszych potrzeb życiowych, a takie dary spełniły wiele najmniej oczekiwanych marzeń. W imieniu Wójtów, Kierownika GOPS Lubań oraz przede wszystkim mieszkańców gminy Lubań składamy serdeczne podziękowania za wszelką życzliwość, serdeczność i troskę w gestach czynionych zarówno ze strony Fundacji „Herde Help Polen” jak i ks. Jana Marciniaka.

28 08 2007

Schronisko dla zwierząt