biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1140780

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Powódź w gminie
W nocy z dnia 23 na 24 sierpnia 2007 roku nad terenem Gminy Lubań przeszła burza z ulewnym deszczem, w wyniku czego gwałtownie wezbrały lokalne potoki. Największe zniszczenia powstały w miejscowościach: Mściszów, Radostów Średni, Radostów Dolny, Jałowiec, Kościelnik, Nawojów Śląski, Uniegoszcz.
W miejscowości Mściszów fala powodziowa zerwała 3 mosty, wiele domostw zostało zalanych łącznie z parterem, zalane zostały uprawy i plony zgromadzone w stodołach, ze stawów hodowlanych wypłynęły ryby, w licznych miejscach zostały podmyte drogi i zniszczone przydomowe ogrodzenia oraz zalane studnie przydomowe.
Pomocą objęto najbardziej poszkodowanych mieszkańców gminy za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Wyrządzone szkody są bardzo znaczne i ich naprawienie wymagać będzie wysokich nakładów finansowych. Budżet Gminy Lubań nie jest w stanie udźwignąć takiego obciążenia. W dniu 28 sierpnia 2007 r. został wysłany wniosek do Wojewody Dolnośląskiego w aspekcie wsparcia finansowego.

Zdjęcia
29 08 2007


 AKTUALNOŚCI

Stanowisko Walnego Zgromadzenia Delegatów Dolnośląskiej Izby Rolniczej z dnia 15.03.2018r. w sprawie zmiany ustawy o ochronie zwierząt

OGŁOSZENIA

Do sprzedania samochód MAGIRUS FM192D

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze