Wizyta zaprzyjaźnionych Strażaków z Jonsdorfu podczas uroczystości dożynkowych oraz otwarcie wyremontowanej remizy w Mściszowie
W dniu 9 września 2007 roku odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Mściszowie. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą celebrowaną przez księdza Ryszarda Jerie. Dodatkowym akcentem było podziękowanie lokalnych rolników za tegoroczne plony. Bezpośrednio po mszy wszyscy mieszkańcy Mściszowa oraz zaproszeni goście w osobach: Wójta Gminy Lubań Mirosława Herdzina, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu Romana Mroczkowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Lubań Jacka Jaworskiego przeszli na plac przed remizą., gdzie oczekiwali na nich strażacy ochotnicy ze wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Lubań oraz przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu. Uroczystości prowadził kapitan Zbigniew Szyszło. Wójt Gminy Lubań wręczył symboliczny klucz do wyremontowanej remizy. W imieniu strażaków ochotników przemawiał Pan Rudolf Sowa. Podziękował wszystkim za okazaną pomoc, zarówno finansową jak i rzeczową. Szczególne podziękowania skierował do Rady Gminy Lubań. Proboszcz Ryszard Jerie poświęcił krzyż, który został zawieszony centralnej części remizy oraz budynek remizy wraz ze znajdującym się tam sprzętem. Na okolicznym boisku odbył się pokaz specjalistycznego sprzętu strażackiego. Około godziny 14.00 miejscowych strażaków odwiedziła zaprzyjaźniona jednostka straży pożarnej z Jonsdorfu. Wszystkich mieszkańców oraz gości zaproszono do świetlicy wiejskiej na poczęstunek. Zabawa trwała niemalże do białego rana.
12 09 2007

Zakończono ważne inwestycje drogowe