Co słychać u „SMOKA”
Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim SMOK, który ma do zaoferowania jeszcze bardzo dużo atrakcji zarówno dla uczniów, jak i dla rodziców naszej placówki. Do tej pory dzieci miały możliwość podnosić swoje umiejętności i szlifować talenty pracując w kołach zainteresowań: ekologicznym, teatralnym, sportowym, dziennikarskim, techniczno-informatycznym, języka niemieckiego. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się wycieczki edukacyjne do Kleinwelke i Złotoryi, a także warsztaty ekologiczne w Świeradowie i Przemkowskim Parku Krajobrazowym oraz wyjazdy na basen i plener fotograficzny w Rudawy Janowickie. Ale to nie koniec działań w ramach programu. Już od września na uczniów czekają nowe atrakcyjne formy zdobywania wiedzy i poznawania Polski. W planach mamy warsztaty medialne w Muzycznym Radiu w JELENIEJ Górze, zajęcia w ZOO w Górlitz połączone z ćwiczeniem umiejętności językowych, a także wycieczkę do Krakowa – miasta Smoka Wawelskiego. W naszych działaniach nie zapominamy o rodzicach naszych dzieci i z myślą o nich organizujemy cykliczne spotkania w ramach Grupy Wsparcia oferując pomoc pedagogiczną, dla grupy chętnych ruszył od września kurs języka niemieckiego. Wszystkie te działania możliwe są dzięki pozyskaniu funduszy w ramach projektu szkoła myśląca o każdym współfinansowanego ze środków europejskiego funduszu społecznego w ramach sektorowego programu operacyjnego rozwój zasobów ludzkich i budżetu państwa, oraz aktywnej pracy grona pedagogicznego, które przygotował program pt. ,,Wędrówki smoka po ziemi łużyckiej" pozyskując tym samym owe środki.
Liczymy, że realizacja zadań SMOKA zostawi po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale zmieni mentalność społeczeństwa i uświadomi jak ważna we współczesnym świecie jest rola edukacji.
26 09 2007

Zakończono ważne inwestycje drogowe