E-urząd – dostęp do informacji o postępowaniu przez Internet w Gminie Lubań
E-urząd to możliwość świadczenia usług administracyjnych on-line przy wykorzystaniu elektronicznego obiegu dokumentów oraz Internetu. Klient urzędu ma możliwość złożenia wniosku przez stronę internetową oraz wglądu w to, na jakim etapie znajduje się jego sprawa. W wielu wypadkach może otrzymać rozstrzygnięcie bez wizyty w siedzibie urzędu, przez sam kontakt internetowy. Dzięki e- urzędowi zwiększa się także możliwość nadzorowania i monitorowania przebiegu spraw przez pracowników i kierowników urzędu .
Mając na uwadze usprawnienie funkcjonowania urzędu oraz obniżenia kosztów jego utrzymania wskazany jest zakup i wdrożenie oprogramowania El-dok. Przedmiotowe oprogramowanie umożliwi tzw. elektroniczny obieg dokumentów w urzędzie. Zapewnia on przepływ informacji i zarządzanie wiedzą , które umożliwią administracji publicznej skuteczne i efektywne wykonywanie swoich zadań
Już dziś pragnąc wkroczyć w nowy wymiar administracji, Rada Gminy Lubań zabezpieczyła środki finansowe w budżecie gmina z przeznaczeniem na wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów w urzędzie gminy.
Stąd też rozpoczęto prace mające na celu wyboru oprogramowania, jego zakupu oraz wdrożenia w urzędzie gminy. Zakłada się, iż wybór oprogramowania i zakup nastąpi do końca bieżącego roku. Wdrożenie oprogramowania el-dok rozpocznie się z dnie 1 stycznia 2008 roku.
Dzięki innowacyjnym koncepcjom zastosowanym w systemie El. Dok może sprawnie zmodernizować sposób funkcjonowania naszej jednostki. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wdrożenie przedmiotowego oprogramowania w jednostkach administracji publicznej ma nastąpić do maja 2008 roku.
19 11 2007

Schronisko dla zwierząt