biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1101422

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

E-urząd – dostęp do informacji o postępowaniu przez Internet w Gminie Lubań
E-urząd to możliwość świadczenia usług administracyjnych on-line przy wykorzystaniu elektronicznego obiegu dokumentów oraz Internetu. Klient urzędu ma możliwość złożenia wniosku przez stronę internetową oraz wglądu w to, na jakim etapie znajduje się jego sprawa. W wielu wypadkach może otrzymać rozstrzygnięcie bez wizyty w siedzibie urzędu, przez sam kontakt internetowy. Dzięki e- urzędowi zwiększa się także możliwość nadzorowania i monitorowania przebiegu spraw przez pracowników i kierowników urzędu .
Mając na uwadze usprawnienie funkcjonowania urzędu oraz obniżenia kosztów jego utrzymania wskazany jest zakup i wdrożenie oprogramowania El-dok. Przedmiotowe oprogramowanie umożliwi tzw. elektroniczny obieg dokumentów w urzędzie. Zapewnia on przepływ informacji i zarządzanie wiedzą , które umożliwią administracji publicznej skuteczne i efektywne wykonywanie swoich zadań
Już dziś pragnąc wkroczyć w nowy wymiar administracji, Rada Gminy Lubań zabezpieczyła środki finansowe w budżecie gmina z przeznaczeniem na wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów w urzędzie gminy.
Stąd też rozpoczęto prace mające na celu wyboru oprogramowania, jego zakupu oraz wdrożenia w urzędzie gminy. Zakłada się, iż wybór oprogramowania i zakup nastąpi do końca bieżącego roku. Wdrożenie oprogramowania el-dok rozpocznie się z dnie 1 stycznia 2008 roku.
Dzięki innowacyjnym koncepcjom zastosowanym w systemie El. Dok może sprawnie zmodernizować sposób funkcjonowania naszej jednostki. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wdrożenie przedmiotowego oprogramowania w jednostkach administracji publicznej ma nastąpić do maja 2008 roku.
19 11 2007


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze