Wnioski o pozyskanie środków finansowych na sport
W związku z ogłoszeniem przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej, sportu, turystyki oraz ratownictwa górskiego i wodnego w 2008 roku dwa klubu sportowe z terenu Gminy Lubań złożyły wnioski o dofinansowanie swojej działalności statutowej.
Uczniowski Klub Sportowy „Samuraj” oraz Ludowy Zespół Sportowy Sekcja Tenisa Stołowego „Święci” Radostów złożyły oferty na realizacje zadania w zakresie kultury fizycznej i sportu – Upowszechnianie sportu w środowisku wiejskim na poziomie wojewódzkim, w tym organizacja na Dolnym Śląsku szkolenia i współzawodnictwa dzieci i młodzieży”.
„Święci” Radostów złożyli wniosek o dofinansowanie organizacji II Mistrzostw Diecezji legnickiej dla ministrantów, lektorów i księży w tenisie stołowym pod patronatem Biskupa Legnickiego i Wójta Gminy Lubań, które mają się odbyć w dniu 23 lutego 2008 roku.
Drugi klub, tj. UKS „Samuraj” złożył wniosek na realizacje zadania pod nazwą – Zajęcia sportowo – rekreacyjne dla dzieci i młodzieży poprzez propagowanie dalekowschodnich sztuk walki – KARATE. Jednym z głównych celów pozyskania środków z zewnątrz jest zakup sprzętu sportowego oraz organizacja turnieju Samuraja w karate.
Mamy nadzieję, iż wnioski zostaną pozytywnie rozpatrzone i zostanie dofinansowany sport gminny.
04 01 2008

Zakończono ważne inwestycje drogowe