Pomoc Gminy w nieszczęściu
W dniu 11.12.2007 roku w Henrykowie Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Lubaniu oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Henrykowa, Pisarzowic i Olszyny prowadziły działania ratowniczo-gaśnicze związane z pożarem w budynku mieszkalnym będącym własnością mieszkańców naszej gminy.
W wyniku pożaru i przeprowadzonej akcji ratunkowej uszkodzone zostały pomieszczenia gospodarcze, spalone meble, zalane wodą inne pomoszczenia miezkalne oraz instalacja elektryczna.
Kolejne nieszczęliwe zdarzenie miało miejsce w dniu 19.12.2007 również w Henrykowie. Tym razem za przyczyną iskry, tlił sie fotel, który to stał sie przyczyną całkowitego zniszczenia pomieszczenia mieszkalnego wraz z całym jego wyposażeniem. Od wysokiej temperatury popękały również szyby.
Władze gminy otwarte na problemy mieszkańców, a szczególnie w przypadkach zdarzeń losowych jak pożar, czy powódź, itp.reagują natychmiastowo i starają się wszechstronnie objąć pomocą osoby poszkodowane.
Wójt Gminy Lubań za pośrednictwem GOPS Lubań w odpowiedzi na zaistniałą potrzebę przeznaczył pomoc w formie pieniężnej na częściowe pokrycie kosztów remontu spalonych pomieszczeń. Ponadto rodziny te zostaną objętę pomocą rzeczową w formie pościeli, żywności oraz środków chemicznych.
08 01 2008

Zakończono ważne inwestycje drogowe