Pomoc Gminy w nieszczęściu
W dniu 11.12.2007 roku w Henrykowie Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Lubaniu oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Henrykowa, Pisarzowic i Olszyny prowadziły działania ratowniczo-gaśnicze związane z pożarem w budynku mieszkalnym będącym własnością mieszkańców naszej gminy.
W wyniku pożaru i przeprowadzonej akcji ratunkowej uszkodzone zostały pomieszczenia gospodarcze, spalone meble, zalane wodą inne pomoszczenia miezkalne oraz instalacja elektryczna.
Kolejne nieszczęliwe zdarzenie miało miejsce w dniu 19.12.2007 również w Henrykowie. Tym razem za przyczyną iskry, tlił sie fotel, który to stał sie przyczyną całkowitego zniszczenia pomieszczenia mieszkalnego wraz z całym jego wyposażeniem. Od wysokiej temperatury popękały również szyby.
Władze gminy otwarte na problemy mieszkańców, a szczególnie w przypadkach zdarzeń losowych jak pożar, czy powódź, itp.reagują natychmiastowo i starają się wszechstronnie objąć pomocą osoby poszkodowane.
Wójt Gminy Lubań za pośrednictwem GOPS Lubań w odpowiedzi na zaistniałą potrzebę przeznaczył pomoc w formie pieniężnej na częściowe pokrycie kosztów remontu spalonych pomieszczeń. Ponadto rodziny te zostaną objętę pomocą rzeczową w formie pościeli, żywności oraz środków chemicznych.
08 01 2008

Można składać wnioski na dofinansowanie do budowy do biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Radni obradowali