Ferie w gminie
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, dla tych dzieci, które tegoroczne ferie spędzają w domu, zorganizował kilka imprez o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym.
Chcielibyśmy, przede wszystkim zaprosić dzieci mieszkające na terenie Gminy Lubań na spotkania czytelniczo –plastyczne „Ferie z Baśnią”, które odbędą się w pięciu miejscowościach. Dnia 12 lutego w Radogoszczy przeprowadziliśmy pierwsze spotkanie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci . Seansom głośnej lektury baśni towarzyszyły konkursy ze znajomości bohaterów baśniowych, kalambury, konkursy plastyczne, zabawy ruchowe oraz wiele innych atrakcji. Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły, a za zaangażowanie dostały słodkie nagrody. Podczas spotkań staramy się rozmawiać z rodzicami i dziadkami na temat edukacji kulturalnej dzieci i w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” zachęcać ich do głośnego czytania swoim pociechom oraz właściwego wyboru książek dla dzieci.
W trzech miejscowościach gminy odbędą się również Projekcje Filmowe bajek dla maluchów i nie tylko. W pierwszym tygodniu ferii zapraszamy na „Ratatuj”, w drugim na „Happy Wkręt” i „Na Fali”. Wstęp wolny.
W Filiach Biblioteki Komunalnej Gminy Lubań w Radogoszczy i Radostowie w godzinach otwarcia wszyscy chętni mogą wziąć udział w zajęciach biblioterapeutycznych i czytelniczo – rysunkowych. W planie wykonanie upominków z okazji Walentynek. Kolorowanie ulubionych postaci z bajek telewizyjnych: Listonosz Pat, Bracia Koala itp. Głośne czytanie wybranych baśni. Omówienie jakie trudności pokonywał główny bohater opowieści, jakie miał pozytywne cechy, a czym cechował się "czarny charakter" baśni, próba porównania problemów głównej postaci do kłopotów z jakimi borykają się dzieci w życiu codziennym.
Wszystkich małych i większych mieszkańców Gminy Lubań zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w organizowanych imprezach.

Więcej zdjęć w galerii
18 02 2008