biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1101414

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Ministranci, lektorzy i księża rywalizowali przy stołach tenisowych.
W lutym 2007 ministranci i lektorzy po raz pierwszy stanęli do rywalizacji przy stołach tenisowych, grając o Puchar Biskupa Legnickiego. Wówczas zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem i okazywany entuzjazmem zawodników zmobilizował organizatorów do przygotowania II Mistrzostw ministrantów, lektorów i księży Diecezji Legnickiej. Miały one miejsce 23 lutego w Lubaniu. Przy dziewięciu stołach stanęło do rywalizacji prawie 200 uczestników podzielonych na trzy kategorie wiekowe (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna) z ok. 40 parafii.
Zanim zainaugurowano turniej, zawodnicy zebrali się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jakuba w Lubaniu. O godz. 9:00 ksiądz dziekan Mieczysław Jackowiak, jako gospodarz i zarazem delegat Biskupa Legnickiego, przewodniczył uroczystej Mszy św. koncelebrowanej. Po wspólnej modlitwie wszyscy przeszli na salę sportową pobliskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza. Tam o godz. 10:30 ks. Marek Kurzawa, jako współorganizator zawodów, wraz z panem Mirosławem Herdzikiem, Wójtem Gminy Lubań, który również patronował turniejowi, dokonali uroczystego otwarcia II Mistrzostw. Odbyło się to w obecności pana Starosty i Wicestarosty Lubańskiego i liczne zgromadzonych księży, z ks. dziekanem Mieczysławem Jackowiakiem na czele. Po uroczystości otwarcia rozpoczęła się rywalizacja. Przez siedem godzin rozegrano wielką liczbę meczów. Twarda rywalizacja oprócz radości, przynosiła również łzy. Nie każdy umiał się pogodzić z np. jednopunktową porażką. Zastosowany przez sędziów tzw. system rosyjski pozwoliła to, by każdy zawodnik przynajmniej dwa razy rywalizował przy stole tenisowym.
O godz. 18:10 ks. Marek Kurzawa wraz z panem Wójtem Mirosławem Herdzikiem rozpoczęli wręczenie pucharów i nagród dla poszczególnych kategorii. Kolejność przestawia się w następujący sposób:

Szkoła podstawowa:
1. Kamil Szuliński - Radostów Średni
2. Krzysztof Kusiakiewicz – Rząsiny
3. Radostaw Nienbieszczański – Rząsiny
4. Paweł Wilga – Pieńsk

Szkoła gimnazjalna:
1. Mariusz Łazarowicz – Radostów Średni
2. Mateusz Politcht – Szklarska Poręba, parafia Bożego Ciała
3. Łukasz Adamczuk – Siekierczyn
4. Grzegorz Łazarowicz – Radostów Średni

Szkoła ponadgimnazjalna:
1. Adam Kuć – Trzebień
2. Dawid Falkiewicz – Gierałtów
3. Łukasz Zimroz – Radostów Średni
4. Marek Hardel – Jelenia Góra, parafia św. Erazma i Pankracego

Księża:
1. Ks. Janusz Kozyra – Legnica , parafia św. Jacka
2. Ks. Marek Kurzawa – Lubań, parafia Narodzenia NMP
3. Ks. Remigiusz Tobera – Bolesławiec, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
4. Ks. Wiesław Florczuk, Miszkowice

Organizatorzy, czyli Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej i KS „Święci” Radostów, wyrażają ogromną wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Mistrzostw. Szczególne słowa wdzięczności należą się Biskupowi Legnickiemu Stefanowi Cichemu i Wójtowi Gminy Lubań za objęcie patronatem zawodów oraz sponsorem, czyli Gminie Lubań, SKOK Południowo-Zachodniej, „Gościowi Niedzielnemu”, Wydziałowi Duszpasterskiemu Legnickiej Kurii Biskupiej i wielu innym, którzy uczestniczyli bardzo dużo, by sprawić radość wszystkim uczestnikom. W lutym 2009 planowane są III Mistrzostwa ministrantów, lektorów i księży Diecezji Legnickiej w tenisa stołowego. Już dziś zapraszamy.
Ks. Bogusław Wolański

27 02 2008


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze