Nadanie imienia Szkole Podstawowej w Kościelniku
W dniu 30 kwietnia bieżącego roku o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Kościelniku rozpoczęła się uroczystość nadania Szkole Podstawowej im. Orła Białego oraz sztandaru. Spod szkoły , na czele ze sztandarem, ruszył uroczysty korowód do miejscowego kościoła, gdzie odbyła się uroczysta msza święta celebrowana przez Księdza Czesława Misiewicza. Podczas mszy poświęcony został sztandar szkoły. Po mszy świętej rozpoczęła się część oficjalno – artystyczna w szkole podstawowej. Uroczystość uświetnili swoja obecnością m.in. : Wójt Gminy Lubań – Mirosław Herdzik, Zastępca Wójta Gminy Lubań – Zbigniew Zjawin, Przewodniczący Rady Gminy Lubań – Jacek Jaworski, Skarbnik Gminy Lubań – Elżbieta Siedlecka, Pani Antonina Choroba – była dyrektor Szkoły Podstawowej w Kościelniku, Pani Małgorzata Grzesiak – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Lubaniu, dyrektorzy szkół gminnych: Pani Bożena Szwedko, Pan Ryszard Leszczyński, Pan Waldemar Rink.
Na wstępie Wójt Gminy Lubań odczytał uchwałę Rady Gminy Lubań w sprawie nadania imienia Orła Białego Szkole Podstawowej w Kościelniku. Następnie odczytał uchwałę Rady Gminy Lubań w sprawie nadania sztandaru Szkole Podstawowej imienia Orła Białego w Kościelniku. Po odczytaniu aktów prawnych wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Lubań nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru na ręce Pani dyrektor – Ewy Pietrzyk.
Uczniowie – przedstawiciele wszystkich klas – uroczyście ślubowali nie splamić honoru szkoły i żyć w duchu patriotyzmu.
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów tamtejszej szkoły. Przedstawili historie Polski od jej początków po dzień odzyskania niepodległości.
Była to uroczystość wzniosła. Za jej przygotowanie pragniemy podziękować uczniom, rodzicom, gronu pedagogicznemu, pracownikom obsługi oraz wszystkim osobom zaangażowanym.

09 05 2008

Schronisko dla zwierząt