25-lecie kapłaństwa
W niedzielę 25 maja 2008 roku w Pisarzowicach uroczyście obchodzono 25-lecie kapłaństwa miejscowego Proboszcza Księdza Kazimierza Gębarowskiego. Uroczystości rozpoczęły się Msza świętą o godzinie 13.00. Na jej zakończenie w podziękowaniu za blisko 10 letnią posługę kapłańska w Pisarzowicach dziękowali mieszkańcy, przedstawiciele lokalnych organizacji, szkół oraz włodarze gminy. Po przepięknej mszy świętej, podczas której nastąpiły chwile zadumy, refleksji i wzruszeń nastąpiła zabawa.
Wszyscy mieszkańcy Pisarzowic oraz zaproszeni goście uczestniczyli w dalszej części obchodów tego niezwykłego święta w świetlicy wiejskiej. Każdy uczestnik otrzymał poczęstunek oraz mógł kontynuować zabawę przy wspólnym grillu w rytmie kapeli ludowej. Świętowano do późnych godzin wieczornych.
Swojego wzruszenia za tak wspaniałe przygotowanie uroczystości nie krył sam jubilat Ks. Kazimierz Gębarowski, który jest Proboszczem Parafii pod wezwaniem Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Pisarzowicach od 1999 roku. Parafii, która erygowana była dopiero piętnaście lat temu. W przeciągu tych kilku lat, przy pomocy mieszkańców, udało się Księdzu Kazimierzowi przeprowadzić renowację kościoła. Jak sam Ksiądz twierdzi ( … ) „parafia nie starzeje się gwałtownie, tak jak inne. Dlatego cieszę się, że do Mszy św. w sumie służy na co dzień ponad dwudziestu ministrantów” ( … ).
Wzajemną aprobatę, zrozumienie oraz wolę współpracy widać było poprzez wkład i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości zarówno Księdza jak i wszystkich mieszkańców.
W przygotowanie tak doniosłego święta zaangażowali się przedstawiciele rady parafialnej, rady sołeckiej, nauczyciele z miejscowej szkoły, strażacy ochotnicy oraz mieszkańcy. W związku z tym z tego miejsca chcielibyśmy im wszystkim powiedzieć „WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ ”.
Na zakończenie chcielibyśmy raz jeszcze Księdzu Kazimierzowi życzyć kolejnych, tak pięknych i owocnych, 25 lat posługi kapłańskiej i pracy dla naszej społeczności. Aby dobry Bóg obdarzył go zdrowiem i udzielił mu najpotrzebniejszych łask.

Samorząd Gminy Lubań

02 06 2008

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań