biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

997163

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Dzień Dziecka w Radostowie
Z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Lubaniu zorganizowano uroczyste obchody Dnia Dziecka w Radostowie, które w tym roku wypadły w niedzielę. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 14.00 w świetlicy wiejskiej. Licznie przybyły dzieci oraz ich rodzice i dziadkowie. Na wstępie grupa dzieci uczestnicząca w zajęciach teatralnych prowadzonych przez bibliotekarkę Panią Iwonę Janikowską odegrała przedstawienie pt. „Czerwony kapturek”. Rodzice oraz dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy. Następnie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” wiersze Jana Brzechwy przeczytali: Pani Maria Kassel – pracownik GOPS, Pan Mirosław Herdzik – Wójt Gminy Lubań, Pan Zbigniew Zjawin – Zastępca Wójta Gminy Lubań, Ksiądz Józef Olechowski – Proboszcz miejscowej parafii, Pan Bernard Smusz – Sołtys Sołectwa Radostów Dolny i Średni oraz Pan Józef Maciejko – Sołtys Sołectwa Radostów Górny.
Podczas zabawy dzieci miały możliwość uczestniczenia w licznych konkursach. Dla wszystkich dzieci zorganizowano poczęstunek. Każdy z uczestników, zarówno ten mały jak i duży, otrzymał pamiątkowy dyplom.
Gwiazdą dnia był miejscowy zespół folklorystyczny „MARYSIEŃKI”, który w poszerzonym od nie dawna składzie przygrywał i śpiewał do zabawy dzieciom.
Na koniec odbyła się dyskoteka w rytmie najnowszych hitów sceny muzycznej.
Za okazane zaangażowanie i przygotowanie uroczystości chcielibyśmy podziękować radom sołeckim, radnemu Władysławowi Madziarzowi za słodycze, Panu Ryszardowi Nieckarzowi za owoce, nauczycielkom, tj. Pani Teresie Filar, Jolancie Musielak i Jolancie Schab za pomoc w przeprowadzeniu uroczystości, Wójtowi Gminy Lubań za nieodpłatne udostępnienie autobusu w celu dowiezienia dzieci, zespołowi „MARYSIEŃKI” za występ oraz wszystkim rodzicom.
Po raz kolejny udowodniono, iż przy wspólnym minimalnym zaangażowaniu, nie wielkim kosztem, można zrobić coś wspaniałego. Mamy nadzieję, iż był to początek dobrej współpracy na rzecz rozwoju Radostowa.
Na koniec chcielibyśmy gorąco podziękować opiekunce dzieci, która przyciągnęła je do siebie i zainteresowała teatrem – Pani Iwonie Janikowskiej. Ponadto słowa uznania kierujemy w stronę Pani Justyny Antoszewskiej – dyrektorce GOKiS za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu uroczystości.


Zdjęcia z uroczystości
02 06 2008


 AKTUALNOŚCI

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

OGŁOSZENIA

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

RADA GMINY

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań

GOKiS

Nauka gry na gitarze