1019761

Dzień Dziecka w Radostowie
Z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Lubaniu zorganizowano uroczyste obchody Dnia Dziecka w Radostowie, które w tym roku wypadły w niedzielę. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 14.00 w świetlicy wiejskiej. Licznie przybyły dzieci oraz ich rodzice i dziadkowie. Na wstępie grupa dzieci uczestnicząca w zajęciach teatralnych prowadzonych przez bibliotekarkę Panią Iwonę Janikowską odegrała przedstawienie pt. „Czerwony kapturek”. Rodzice oraz dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy. Następnie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” wiersze Jana Brzechwy przeczytali: Pani Maria Kassel – pracownik GOPS, Pan Mirosław Herdzik – Wójt Gminy Lubań, Pan Zbigniew Zjawin – Zastępca Wójta Gminy Lubań, Ksiądz Józef Olechowski – Proboszcz miejscowej parafii, Pan Bernard Smusz – Sołtys Sołectwa Radostów Dolny i Średni oraz Pan Józef Maciejko – Sołtys Sołectwa Radostów Górny.
Podczas zabawy dzieci miały możliwość uczestniczenia w licznych konkursach. Dla wszystkich dzieci zorganizowano poczęstunek. Każdy z uczestników, zarówno ten mały jak i duży, otrzymał pamiątkowy dyplom.
Gwiazdą dnia był miejscowy zespół folklorystyczny „MARYSIEŃKI”, który w poszerzonym od nie dawna składzie przygrywał i śpiewał do zabawy dzieciom.
Na koniec odbyła się dyskoteka w rytmie najnowszych hitów sceny muzycznej.
Za okazane zaangażowanie i przygotowanie uroczystości chcielibyśmy podziękować radom sołeckim, radnemu Władysławowi Madziarzowi za słodycze, Panu Ryszardowi Nieckarzowi za owoce, nauczycielkom, tj. Pani Teresie Filar, Jolancie Musielak i Jolancie Schab za pomoc w przeprowadzeniu uroczystości, Wójtowi Gminy Lubań za nieodpłatne udostępnienie autobusu w celu dowiezienia dzieci, zespołowi „MARYSIEŃKI” za występ oraz wszystkim rodzicom.
Po raz kolejny udowodniono, iż przy wspólnym minimalnym zaangażowaniu, nie wielkim kosztem, można zrobić coś wspaniałego. Mamy nadzieję, iż był to początek dobrej współpracy na rzecz rozwoju Radostowa.
Na koniec chcielibyśmy gorąco podziękować opiekunce dzieci, która przyciągnęła je do siebie i zainteresowała teatrem – Pani Iwonie Janikowskiej. Ponadto słowa uznania kierujemy w stronę Pani Justyny Antoszewskiej – dyrektorce GOKiS za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu uroczystości.

Zdjęcia z uroczystości
02 06 2008

Pisarzowice – droga dojazdowa do gruntów rolnych

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubań