Gminny Turniej Sportowy
W dniu 2 VI odbył się VI Gminny Turniej Rekreacyjno-Sportowy Gminy Lubań. Imprezę zaszczycili swoja obecnością : Wójt Gminy Lubań Mirosław Herdzik, zastępca wójta Pan Zbigniew Zjawin, Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkól Pani Halina Gancarz, Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Pani Maria Kassel.
Organizatorem tym razem była Szkoła Podstawowa w Kościelniku. Nauczycielka wychowania fizycznego Pani Małgorzata Konopska przygotowała konkurencje odpowiednie dla poszczególnych klas. Szkoły dopingowały swoich zawodników mocnymi okrzykami. Oprócz zawodów sportowych odbył się również konkurs plastyczny pod hasłem ,,Nie piję, nie palę, zdobywam medale” organizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Następnie wszyscy uczniowie otrzymali, przygotowaną przez rodziców grilowaną kiełbaskę i soczki. Sponsorem imprezy był Wójt Gminy Lubań. On również ufundował puchary dla szkół. I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Radostowie. Uczniowie tej szkoły przygotowali też najciekawszy układ taneczny. Słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci ufundowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wręczyła Pani Maria Kassel. Dzieci zmęczone ale szczęśliwe opuściły stadion o godzinie 13.

17 06 2008

Dożynki wiejskie w Nawojowie Łużyckim, Nawojowie Śląskim i Radogoszczy