Pożyteczne wakacje w Radostowie
30 kwietnia bieżącego roku Rada Sołecka Radostów Dolny i Średni oraz Rada Sołecka Radostów Górny przy współpracy z Wójtem Gminy Lubań złożyły wniosek „Pięknie i kolorowo w naszym skromnym Radostowie” do Fundacji Wspomagania Wsi o dotację w konkursie „Pożyteczne Wakacje 2008”. 10 czerwca otrzymaliśmy informację o pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku i pozyskaniu środków finansowych w kwocie 2.670 złotych.
W projekcie wezmą udział wszystkie chętne dzieci z Radostowa w wieku od 5 do 15 lat. Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu pod opieką bibliotekarki oraz opiekunki dzieci z miejscowej świetlicy środowiskowej. Głównym założeniem projektu jest zagospodarowanie czasu wolnego z Radostowa poprzez zaplanowanie oraz zagospodarowanie skwerów zieleni w miejscach użyteczności publicznej. Realizacja projektu rozpocznie się 1 lipca a zakończy 31 sierpnia 2008 roku.
W ramach zajęć dzieci nauczą się planować ogrody, poznają ich rodzaje oraz posadzą rośliny ozdobne koło kościoła, plebani, szkoły oraz krzyży przydrożnych. Ich zadaniem będzie poprawa estetyki miejscowości. Ponadto odbędzie się wielkie sprzątanie Radostowa kończące się wspólną biesiada przy ognisku w miejscowym szałasie. Kulminacją projektu a zarazem nagrodą dla dzieci uczestniczących w zajęciach będzie bezpłatna wycieczka do ogrodu botanicznego we Wrocławiu.
Pozyskane środki finansowe przeznaczone zostaną na zakup krzewów ozdobnych i kwiatów, niezbędnych narzędzi ogrodniczych, opłatę wynajmu autobusu i bilety wstępu do ogrodu botanicznego oraz na zapewnienie poczęstunku dla dzieci.
W związku z powyższym już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w zajęciach. Szczegółowe informacje uzyskać będzie można pod numerem telefonu (075 ) 646 59 22 lub na plakatach.
Prawidłowe zrealizowanie projektu oraz jego rozliczenie umożliwi radom sołeckim sięganie po kolejne środki finansowe z zewnątrz.
17 06 2008

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań