Wręczono nagrodę DOMINIKA 2008
Nagroda DOMINKA 2008 wręczana była po raz pierwszy. Pomysłodawcą nagrody jest Duszpasterska Służba Liturgiczna Diecezji Legnickiej. Nazwa DOMINIK pochodzi od imienia patrona pomysłodawcy - św. Dominika Savio.
W bieżącym roku nagrodę otrzymało 10 osób za zaangażowanie w pracy nad formacją dzieci i młodzieży, którzy wykonują posługi liturgiczne. Między innymi wśród wyróżnionych osób był Wójt Gminy Lubań – Mirosław Herdzik. Przyznana nagroda jest wyrazem podziękowania dla Gminy Lubań za wieloletnią współpracę w organizowaniu Mistrzostw Ministrantów w tenisie stołowym.
Uroczyste wręczenie odznaczeń – statuetek nastąpiło podczas pielgrzymki Służby Liturgicznej Diecezji legnickiej do Krzeszowa, która odbyła się w dniu 13 września bieżącego roku.

21 10 2008

Nowy plac zabaw w Radostowie Górnym

Od 1 grudnia 2017 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

Listopadowa Sesja Rady Gminy Lubań