Święty Mikołaj w Radostowie
Co prawda dzień po 6 grudnia, ale z uwagi na jego zapracowanie i obowiązek rozwiezienia prezentów dla wszystkich dzieci na świecie, Święty Mikołaj zawitał do Radostowa, a dokładnie do miejscowego Kościoła.
Wszystkie dzieci, które przybyły na mszę świętą przeznaczoną dla najmłodszych uczestników z niecierpliwością czekały na przybycie Świętego Mikołaja. Po jej zakończeniu młodsza grupa dzieci, uczestnicząca w zajęciach teatralnych prowadzonych przez Panią Iwonę Janikowska – pracownicę Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, przedstawiła spektakl pt. Święty Mikołaj. Po występie najmłodszych aktorów niespodziewanie w kościele rozbrzmiał dźwięk dzwonka oznajmujący przybycie Świętego Mikołaja. Dzieci oniemiały. Nie widziały jak zareagować.
Przybyły Święty Mikołaj przywitał serdecznie wszystkie dzieci. Niezwłocznie spoczął na specjalnie przygotowanym miejscu. Każde dziecko indywidualnie podchodziło i przedstawiało się. W zamian otrzymywało paczkę. Starsze dzieci musiały Świętemu Mikołajowi powiedzieć wierszyk, zaśpiewać piosenkę lub odmówić modlitwę. Ostania paczkę otrzymał Ksiądz proboszcz – Józef Olechowski, który nie krył zaskoczenia.
Spotkanie z Świętym Mikołajem dla dzieci z Radostowa zorganizowali członkowie Rady Sołeckiej Radostów Średni i Dolny oraz Radostów Górny przy współpracy z Radą Parafialną oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Lubaniu. Wszystkim zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy.

10 12 2008

Dożynki wiejskie w Nawojowie Łużyckim, Nawojowie Śląskim i Radogoszczy