biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1102380

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Uczeń na wsi
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w okresie letnim rozpoczął nabory do pilotażowego programu „Uczeń na wsi – pomoc w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące gminy wiejskie oraz gminy miejsko – wiejskie”. Wójt Gminy Lubań, biorąc pod uwagę znaczną ilość dzieci zamieszkujących w gminie z orzeczeniem o niepełnosprawności, natychmiast zadeklarował udział w programie. Niezbędne dokumenty wraz z informacją niezwłocznie przesłano do rodziców dzieci niepełnosprawnych. Na przesłane zaproszenie odpowiedziały niemalże wszystkie osoby mogące uzyskać dofinansowanie w ramach przedmiotowego programu.
Komplet niezbędnych dokumentów przesłany został do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, po czym z niecierpliwością oczekiwano na ostateczną decyzję, która okazała się decyzją pozytywną. W dniu 15 grudnia 2008 roku Wójt Gminy Lubań reprezentując gminę podpisał umowę na realizacje programu. Gmina Lubań otrzymała dofinansowanie w wysokości 35.850, 61 złotych, w tym na pomoc przeznaczoną dla uczniów szkół podstawowych 17.698, 80 złotych, na pomoc przeznaczoną dla uczniów gimnazjum – 10.956,40 złotych, na pomoc przeznaczoną dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy nie uiszczają opłat za naukę – 6.321 złotych oraz na obsługę zadań realizowanych w ramach programu 874,41 złotych. Z pomocy skorzysta 39 uczniów. Program jest realizowany od 1 września 2008 roku do 31 lipca 2009 roku. W ramach programu uczniowie otrzymają dofinansowanie na:
- zakup przedmiotów ułatwiających naukę,
- uczestnictwo w zajęciach mających na celu podniesienie sprawności fizycznej lub psychicznej ( w tym wakacyjne obozy rehabilitacyjne);
- dostęp do Internetu z wyłączeniem zakupu komputera,
- kursy doszkalające w zakresie programu nauczania oraz kursów językowych
- wyjazdy organizowane w ramach zajęć szkolnych.
08 01 2009


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze