Uczeń na wsi
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w okresie letnim rozpoczął nabory do pilotażowego programu „Uczeń na wsi – pomoc w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące gminy wiejskie oraz gminy miejsko – wiejskie”. Wójt Gminy Lubań, biorąc pod uwagę znaczną ilość dzieci zamieszkujących w gminie z orzeczeniem o niepełnosprawności, natychmiast zadeklarował udział w programie. Niezbędne dokumenty wraz z informacją niezwłocznie przesłano do rodziców dzieci niepełnosprawnych. Na przesłane zaproszenie odpowiedziały niemalże wszystkie osoby mogące uzyskać dofinansowanie w ramach przedmiotowego programu.
Komplet niezbędnych dokumentów przesłany został do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, po czym z niecierpliwością oczekiwano na ostateczną decyzję, która okazała się decyzją pozytywną. W dniu 15 grudnia 2008 roku Wójt Gminy Lubań reprezentując gminę podpisał umowę na realizacje programu. Gmina Lubań otrzymała dofinansowanie w wysokości 35.850, 61 złotych, w tym na pomoc przeznaczoną dla uczniów szkół podstawowych 17.698, 80 złotych, na pomoc przeznaczoną dla uczniów gimnazjum – 10.956,40 złotych, na pomoc przeznaczoną dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy nie uiszczają opłat za naukę – 6.321 złotych oraz na obsługę zadań realizowanych w ramach programu 874,41 złotych. Z pomocy skorzysta 39 uczniów. Program jest realizowany od 1 września 2008 roku do 31 lipca 2009 roku. W ramach programu uczniowie otrzymają dofinansowanie na:
- zakup przedmiotów ułatwiających naukę,
- uczestnictwo w zajęciach mających na celu podniesienie sprawności fizycznej lub psychicznej ( w tym wakacyjne obozy rehabilitacyjne);
- dostęp do Internetu z wyłączeniem zakupu komputera,
- kursy doszkalające w zakresie programu nauczania oraz kursów językowych
- wyjazdy organizowane w ramach zajęć szkolnych.
08 01 2009

Transparentna Gmina Rozwoju

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

Uchwalono budżet na 2018 rok