Spotkanie opłatkowe
W dniu 18 grudnia 2008 roku, już z coroczną tradycją, w Urzędzie Gminy Lubań odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem sołtysów oraz Księży proboszczów z terenu gminy. W uroczystości wzięło udział osmiu sołtysów: Pan Andrzej Czajkowski, Pani Maria Socha, Pan Grzegorz Podolski, Pan Bernard Smusz, Pan Józef Maciejko, pani Aniela Krasnopera oraz Pan marian Witwicki. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Ksiądz Kazimierz Gębarowski, Ksiądz Marek Kurzawa i Ksiądz Czesław Misiewicz. Na początek Proboszcz Parafii Uniegoszcz odczytał ewangelię według Świętego Łukasza. Następnie poświęcił opłatki, którymi wszyscy obecni podzielili się życząc sobie wzajemnie wszystkiego najlepszego.
Wójt Gminy Lubań Mirosław Herdzik podsumowując mijający rok podziękował wszystkim sołtysom oraz księżom za kolejny rok współpracy. Uczestniczy spotkania podzielili się swoimi refleksjami na temat rzeczy, które w ich ocenie udało się zrealizować w bieżącym roku. Wójt Gminy Lubań przedstawił plany i zamierzenia do zrealizowania w roku następnym. Spotkanie odbyło się w atmosferze zbliżających się świąt bożonarodzeniowych z kolędami na ustach. Na koniec Wójt Gminy życzył wszystkim uczestnikom spotkania dalszej tak owocnej współpracy , wytrwałości w służbie dla mieszkańców, ale przede wszystkim życzył im zdrowia w nadchodzącym nowym roku.

08 01 2009

Dożynki wiejskie w Nawojowie Łużyckim, Nawojowie Śląskim i Radogoszczy