biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1008242

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Gry i zabawy dla najmłodszych
Pragnąc umilić czas wolny od szkoły dla najmłodszych mieszkańców Radostowa, tj. wszystkich dzieci w wieku od 5 lat zorganizowana dla nich zajęcia na świetlicy wiejskiej. W dniach 22 i 23 stycznia bieżącego roku od godz. 10.00 do 14.00 odbywały się zajęcia -warsztaty.
W czwartek grupą dzieci opiekowały się nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Radostowie – Pani Jolanta Schab, Pani Lidia Marcos oraz bibliotekarka Pani Iwona Janikowska. Dzieci malowały swoje portrety, rozwiązywały rebusy, uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych oraz tańczyły plonsy. W celu zregenerowania sił otrzymały słodki poczęstunek w postaci bułek i soku.
Dnia następnego, tj. w piątek czas wolny dla dzieci zagospodarowały Panie z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Odbyły się warsztaty teatralne podczas których dzieci przygotowywały się do przedstawienia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ponadto dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych. Co prawda szkoda, iż śnieg już stopniał i dzieci nie mogą wyhasać się na sankach, aczkolwiek zajęcia na świetlicy są alternatywa aktywnego spędzania czasu wolnego pośród swoich rówieśników. Są one niebywałą okazją do zintegrowania wszystkich dzieci z Radostowa, nie tylko tych uczęszczających do miejscowej szkoły podstawowej. Największą atrakcją dnia była możliwość obejrzenia animowanego filmu pt. „Film o pszczolach”.
Wszystkie działania podjęte w okresie ferii w Radostowie wynikają z realizacji projektu pn. „Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki” w ramach konkursu „Pożyteczne ferie 2009” organizowanego przez Fundacje Wspomagania Wsi.
Pomysłodawcą zorganizowania czasu wolnego dla dzieci z Radostowa byli członkowie Rady Soleckiej Radostów Dolny i Średni oraz Rady Sołeckiej Radostów Górny. Niemniej jednak nawet najlepszy pomysł nie zostanie zrealizowany jeżeli nie otrzyma wsparcia innych osób i organizacji. Tym razem do realizacji projektu bardzo chętnie przystąpili nauczyciele z miejscowej szkoły podstawowej z dyrektorem Panem Jerzym Telatyńskim na czele, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Lubaniu pod przewodnictwem Pani dyrektor Justyny Antoszewskiej, Pani Maria Kassel – Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ks. Marek Kurzawa opiekun miejscowego klubu sportowego – „Święci” Radostów. W tym miejscu należy skierować duże słowa uznania i podziękowania w stronę Wójta Gminy Lubań – Mirosława Herdzika za okazaną pomoc i przychylność. Co prawda jesteśmy dopiero na półmetku ferii niemniej jednak już w tej chwili pragniemy wszystkim tym osobom razem i z osobna bardzo podziękować za udzieloną pomoc i wsparcie.

Sołtys Bernard Smusz

Sołtys Józef Maciejko

27 01 2009


 AKTUALNOŚCI

Schronisko dla zwierząt

OGŁOSZENIA

IX Tydzień Sportu dla Wszystkich

RADA GMINY

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań

GOKiS

Nauka gry na gitarze