Malowanie na szkle
Podczas kolejnego dnia ferii dzieci z Radostowa miały okazję do poznania nowej techniki plastycznej, tj. malowania na szkle. Panie z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Lubaniu - Pani Justyna Antoszewska i Pani Iwona Janikowska przygotowały i poprowadziły warsztaty.
W zajęciach wzięło udział ponad dwadzieścioro dzieci w wieku od 3 do 16 lat. Każdy z uczestników warsztatów miał do dyspozycji specjalne farby, folie oraz antyramę. Przy wykorzystaniu powyższych artykułów dzieci stworzyły prześliczne arcydzieła, które będą upominkami podczas Dnia Babci i Dziadka zaplanowanego na najbliższą niedzielę, tj. 1 lutego bieżącego roku, na który już dzisiaj serdecznie wszystkich mieszkańców Radostowa zapraszamy. Najmłodszym dzieciom przy rysowaniu kontur pomagały opiekunki. Natomiast starsi uczestnicy wszystko wykonywali samodzielnie. Po reakcji dzieci należy stwierdzić, iż był to pomysł trafiony, tym bardziej i farby do malowania na szkle są drogie na które nie stać rodziców.
W przerwie podczas zajęć dzieci poczęstowane zostały słodkimi bułkami i sokami. Następnie odbyły się gry i zabawy ruchowe. Ponadto po raz kolejny dużą atrakcją dla dzieci była możliwość wspólnego obejrzenia filmu animowanego pt. „Małpy w kosmosie”.
Za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć serdecznie dziękujemy Paniom z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Ponadto dziękujemy za duże zaangażowanie rodziców.
Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach realizacji projektu pn. „Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki” w ramach konkursu „Pożyteczne ferie 2009” organizowanego przez Fundacje Wspomagania Wsi.

27 01 2009

Platforma zakupowa