Bawimy się w teatr
W dniach 29 i 30 stycznia bieżącego roku na świetlicy wiejskiej w Radostowie odbyły się warsztaty teatralne z udziałem miejscowych dzieci i młodzieży. Zajęcia przygotowały i przeprowadziły panie z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Lubaniu – Justyna Antoszewska i Iwona Janikowska. Był to kolejny etap realizacji projektu pn. „Zabawa jest nauka, nauka zabawą, Im więcej zabawy tym więcej nauki” w ramach konkursu „Pożyteczne ferie 2009” organizowanego przez Fundację Wspomagania Wsi.
Bardzo licznie przybyłe dzieci w pierwszej kolejności przystąpiły do wykonania, z przyniesionych przez siebie pudełek, sceny teatralnej. Następnie przy wykorzystaniu bloków technicznych i patyczków do szaszłyków wykonali kukiełki. Bazując na własnej wyobraźni stworzyli rożne postacie – poczynając od królów i królewien a kończąc na zwierzętach.
Uwieńczeniem ich pracy było zaprezentowanie wymyślonej przez siebie inscenizacji w wykorzystaniem swoich kukiełek i sceny teatru.
Ponadto dzieci podczas warsztatów przygotowywały się do niedzielnego występu podczas Dnia Babci i Dziadka. Nieustannie powtarzały przydzielone im role oraz tekst piosenki, aby zaprezentować się przed seniorami Radostowa jak prawdziwe gwiazdy.

03 02 2009

Nowy plac zabaw w Radostowie Górnym

Od 1 grudnia 2017 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

Listopadowa Sesja Rady Gminy Lubań