biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1007378

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Bawimy się w teatr
W dniach 29 i 30 stycznia bieżącego roku na świetlicy wiejskiej w Radostowie odbyły się warsztaty teatralne z udziałem miejscowych dzieci i młodzieży. Zajęcia przygotowały i przeprowadziły panie z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Lubaniu – Justyna Antoszewska i Iwona Janikowska. Był to kolejny etap realizacji projektu pn. „Zabawa jest nauka, nauka zabawą, Im więcej zabawy tym więcej nauki” w ramach konkursu „Pożyteczne ferie 2009” organizowanego przez Fundację Wspomagania Wsi.
Bardzo licznie przybyłe dzieci w pierwszej kolejności przystąpiły do wykonania, z przyniesionych przez siebie pudełek, sceny teatralnej. Następnie przy wykorzystaniu bloków technicznych i patyczków do szaszłyków wykonali kukiełki. Bazując na własnej wyobraźni stworzyli rożne postacie – poczynając od królów i królewien a kończąc na zwierzętach.
Uwieńczeniem ich pracy było zaprezentowanie wymyślonej przez siebie inscenizacji w wykorzystaniem swoich kukiełek i sceny teatru.
Ponadto dzieci podczas warsztatów przygotowywały się do niedzielnego występu podczas Dnia Babci i Dziadka. Nieustannie powtarzały przydzielone im role oraz tekst piosenki, aby zaprezentować się przed seniorami Radostowa jak prawdziwe gwiazdy.

03 02 2009


 AKTUALNOŚCI

Schronisko dla zwierząt

OGŁOSZENIA

Spotkanie informacyjne pt. „Inwestycje badawczo-rozwojowe i usługi szkoleniowe dla firm”

RADA GMINY

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań

GOKiS

Nauka gry na gitarze