Dzień Babci i Dziadka
Ostatniego dnia ferii zimowych w niedzielę, tj. 1 lutego bieżącego roku dzieci z pomocą członków Rady Sołeckiej Radostów Średni i Dolny oraz Rady Sołeckiej Radostów Górny i Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Lubaniu przygotowały uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka. Korzystając z uprzejmości Księdza Józefa Olechowskiego, zaproszono podczas mszy wszystkie babcie i dziadków, osoby starsze oraz rodziców na przedstawienie i koncert z okazji ich święta.
O godzinie 15.00 świetlicę wiejską wypełnili, po przysłowiowe brzegi, mieszkańcy Radostowa. Jako pierwsza wystąpiła miejscowa grupa teatralna „GWIAZDY” w skład której wchodzą dzieci w wieku od 4 do 15 lat. Z okazji tak uroczystego święta przedstawiły inscenizację o babci i dziadku. Na zakończenie występu zaśpiewały piosenkę – życzenia dla wszystkich obecnych na świetlicy babć i dziadków. Po występie dzieci wręczyły każdej seniorce i seniorowi symboliczną różyczkę i laurkę.
Kolejną, niebywałą atrakcją spotkania, było show w wykonaniu zaprzyjaźnionego zespoły folklorystycznego z Henrykowa Lubańskiego – CISOWIANECZKI. Ich przepiękny występ, pod czujnym i profesjonalnym okiem opiekunki – Pani Wandy Żuraw, wywołał wśród zaproszonych gości wiele emocji i wzruszeń.
Po części artystycznej przybyli mieszkańcy przy kawie lub herbacie oraz ciastku jeszcze długo biesiadowali.
Podczas spotkania organizatorzy osiągnęli wspaniały cel jakim była integracja mieszkańców, poczynając od dzieci, rodziców a kończąc na osobach starszych.
Tak wspaniałe święto udało się przygotować dzięki pozyskanym środkom finansowym na realizacje projektu pn.” Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki” w ramach konkursu „Pożyteczne ferie 2009” organizowanego przez Fundacje Wspomagania Wsi.

03 02 2009

Schronisko dla zwierząt

Spotkanie informacyjne pt. „Inwestycje badawczo-rozwojowe i usługi szkoleniowe dla firm”

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań