biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

997862

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

„Dużo czytam w mig coś chwytam”
Pod tak ambitnym hasłem podczas ferii zimowych odbywały się zajęcia dla dzieci w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kościelniku. Codziennie przez pierwszy tydzień ferii miejscowe dzieci miały zorganizowany czas wolny. Z inicjatywy Rady Sołeckiej, a przy pomocy nauczycieli z miejscowej szkoły udało się pozyskać dwa tysiące złotych z Fundacji Wspomagania Wsi w ramach konkursu „Pożyteczne ferie 2009”.
W ramach realizacji projektu zorganizowano wieczór bajek i baśni. Dzieci wraz z rodzicami oraz babciami licznie, późnym popołudniem, przybyły do szkoły. Kolejno chętne babcie zasiadały w wygodnym bujanym fotelu i z pasją czytały najpiękniejsze baśnie świata.
Podczas kolejnych dni dzieci uczęszczające na zajęcia uczyły się wypowiadać wyłącznie czystą polszczyzną oraz poznawały polskie przysłowia.
Niesamowitym wydarzeniem było spotkanie z autorką licznych książek dla dzieci – Panią Joanną Chmielewską. Autorka opowiadała jak zaczęła pisać książki oraz skąd czerpie pomysły. Następnie odpowiedziała na wszystkie zadane przez dzieci pytania. Na koniec spotkania dzieci otrzymały autografy pisarki.
Największą akacją podczas ferii dla dzieci była wycieczka do teatru w Jeleniej Górze i udział w przedstawieniu pt. „Wielki Teatr Legend Karkonoszy”.
Realizacje projektu zakończono „na słodko”. Dzieci oraz zaproszeni goście, w tym Wójt Gminy Lubań – Mirosław Herdzik oraz jego zastępca Zbigniew Zjawin zastali poczęstowali przez organizatorów przepysznym tortem.05 02 2009


 AKTUALNOŚCI

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

OGŁOSZENIA

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

RADA GMINY

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań

GOKiS

Nauka gry na gitarze