Turniej Ministrantów Diecezji Legnickiej
W dniu święta zakochanych, tj. 14 lutego bieżącego roku w Zespole Szkół Ponagimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu odbył się po raz trzeci turniej ministrantów Diecezji Legnickiej w tenisie stołowym. Turniej zainicjowano mszą święta w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jakuba. Tym razem Eucharystii przewodniczył ksiądz biskup Marek Medyk, który w homilii ukazał szczególną role zdrowej rywalizacji sportowej w formacji chrześcijan, w tym także służby liturgicznej. Po mszy świętej zawodnicy i ich opiekunowie przenieśli się na sale sportową, gdzie otwarcia zawodów dokonali Wójt Gminy Lubań – Mirosław Herdzik oraz Ksiądz Biskup. Do rywalizacji przy 10 stołach stanęło 106 zawodników. Mecze toczyły się nieustannie od godziny 11.00 do 16.00. Nie brakowało emocji. Były wybuchy radości, a także łzy porażki. Atmosfera rywalizacji udzielała się także kibicom, którzy dopingowali swoich kolegów i podopiecznych. Po wielogodzinnych zmaganiach nadszedł moment meczów finałowych, które przyniosły następujące rozstrzygnięcia:

- kategoria szkoła podstawowa:
1. Paweł Wilga ( Pieńsk )
2. Tomasz Maciejewski ( Twardocice/Proboszczów )
3. Kacper Skarbek ( Legnica – parafia Trójcy Świętej )
4. Adrian Rudnik ( Jędrzychowice )

- kategoria gimnazjum:
1. Łukasz Adamczuk ( Siekierczyn )
2. Grzegorz Łazarowicz ( Radostów Średni )
3. Kamil Szulwiński ( Radostów Średni )
4. Piotr Szłabowicz ( Radostów Średni )

- kategoria szkoła ponadgimnazjalna:
1. Mariusz Łazarowicz ( Radostów Średni )
2. Marek Hardel ( jelenia Góra – parafia św. Erazma i Pankracego )
3. Norbert Turczyński ( Polkowice – parafia Matki Bożej Królowej Polski )
4. Sebastian Drzyzga (( Polkowice – parafia Matki Bożej Królowej Polski )

- księża:
1. ks. Ludwik Solecki ( Bolesławiec – parafia Matki Bożej Różańcowej )
2. ks. Marek Kurzawa ( Lubań – parafia Narodzenia NMP )
3. ks. Krzysztof Zabroń ( Lubań – Najś. Serce Pana Jezusa i św. Jakuba )
4. ks. Mieczysław Panońsko ( Czerwona Woda ).

Uśmiech zwycięzców i radość wszystkich obecnych był dowodem wdzięczności dla wszystkich organizatorów. Szczególne słowa wdzięczności należą się ks. Markowi Kurzawie, który już po raz trzeci przygotował te zawody. Jest jeszcze wiele osób, które dołożyły wiele starań, by sprawić radość uczestnikom. Składamy im serdeczne podziękowania. Już dziś zapraszamy na IV Mistrzostwa, które odbędą się w lutym 2010 w Lubaniu.

18 02 2009

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań