Gmina stawia na kulturę i turystykę
Pierwsze półrocze w Gminie Lubań zaowocowało złożeniem kilku wniosków o pozabudżetowe środki finansowe.
W ramach działania „Odnowa Wsi” z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich złożone zostały dwa wnioski. Jeden z nich dotyczy świetlicy wiejskiej w Pisarzowicach, realizowany za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, zaś drugi podobnej placówki w Radogoszczy realizowany za pośrednictwem Gminy. Obejmują one kompleksową modernizację obiektów oraz zakup wyposażenia. Kolejne, ale już z Regionalnego Programu Operacyjnego, z zakresu działań dotyczących turystyki, obejmują uporządkowanie i wyremontowanie sieci szlaków turystycznych. Przedmiotowy wniosek dotyczy szlaku Św. Jakuba. W ramach projektu zaplanowano odnowienie i usytuowanie na jego trasie miejsc postoju dla turystów. Całość będzie spięte w Henrykowie Lubańskim, gdzie na bazie budynku świetlicy wiejskiej, w pobliżu najstarszego drzewa w Polsce, powstanie miejsce postoju z całym zapleczem, umożliwiającym organizowanie większych imprez turystycznych. Zrealizowanie projektu pozwoli w znacznej części uporządkować szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe na terenie Gminy Lubań.
16 06 2009

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Pisarzowice

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą

Sesja absolutoryjna