biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1162020

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Laureaci w Gimnazjum Publicznym im. Aleksandra Fredry w Pisarzowicach
W lutym 2009 roku Fundacja Wspomagania Wsi zorganizowała konkurs internetowy dotyczący przełomu z roku 1989, jego przyczyn i następstw. Do konkursu przystąpili uczniowie Gimnazjum w Pisarzowicach: Kacper Bednarz i Krystian Podgórski z klasy 2b. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczyciela historii pani Edyty Kotlińskiej. Przedstawiciele naszej szkoły zakwalifikowali się do drugiej tury konkursu, który odbył się 16.02.2009 roku i znaleźli się w pierwszej setce wyróżnionych szkół w Polsce.
Wiosną 2009 roku PTTK zorganizowało w ramach projektu „Przyroda uczy najpiękniej” trzy konkursy: literacki, fotograficzny oraz plastyczny. Gimnazjaliści z Pisarzowic wzięli udział we wszystkich 3 częściach a uczennica klasy 2a Agata Woźna została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego. Agata napisała opowiadanie na temat „Najciekawsza przygoda w parku narodowym”. Uczniowie mogli przygotować prace w jednym z wybranych wśród trzech tematów: „Moja najciekawsza przygoda w parku narodowym lub krajobrazowym”, „Świadome planowanie i organizowanie działań służących poprawie stanu środowiska w najbliższym otoczeniu”’ „Moja troska o środowisko naturalne”. Opiekunem pracy była nauczycielka języka polskiego Pani Kamila Kaput.
Nasi uczniowie wzięli również udział w Regionalnym Konkursie Antynikotynowym zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach 16 kwietnia 2009 roku. Gimnazjaliści zajęli 3 miejsce w kategorii przedstawienie profilaktyczne oraz otrzymali wyróżnienie w kategorii piosenka. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani pedagog Beata Halczuk.
02 07 2009


 AKTUALNOŚCI

Projekt "Ocalamy"

OGŁOSZENIA

Konsultacje społeczne - Strategia Rozwoju Sudety 2030

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze