1020535

W gronie druhów ochotników
Z inicjatywy Wójta Gminy Lubań w dniu 25 czerwca 2009 roku w świetlicy wiejskiej w Pisarzowicach spotkali się wszyscy druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych funkcjonujących na terenie Gminy Lubań. Podczas spotkania omówiono wiele spraw organizacyjnych dotyczących bezpośredniego ich funkcjonowania. Główną uwagę zwrócono na obowiązek ubezpieczenia druhów oraz posiadania aktualnych badań lekarskich. Poruszono problem doposażenia jednostek OSP w sprzęt ratowniczo – gaśniczy, na który Gmina Lubań w bieżącym roku złożyła wniosek do samorządu wojewódzkiego.
Druga cześć spotkania poświęcona została przepisom dotyczącym zabezpieczaniu imprez masowych. Powyższa problematykę poruszono z uwagi na zbliżające się Ogólnopolskie Imieniny Henryka, Henryki i Henrykowa Lubańskiego na które już w chwili obecnej wszystkich czytelników zapraszamy.

02 07 2009

Pisarzowice – droga dojazdowa do gruntów rolnych

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubań

Sesja absolutoryjna