biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

983333

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Nawałnica w Pisarzowicach i Henrykowie Lubańskim
Wśród nieustających informacji o kolejnych regionach i miejscowościach zalewanych w Polsce w skutek nagłych zmian atmosferycznych, tym razem dotknęły one również Gminę Lubań. Wczoraj, tj. 2 lipca bieżącego roku około godz. 13.00 w rejonie Kościelnika, Jałowca oraz Pisarzowic i Henrykowa Lubańskiego wystąpiło tzw. „oberwanie chmury”. W ciągu około 30 minutowej ulewy potok Łazek płynący przez Pisarzowice wypełnił się po brzegi. W dolnej części miejscowości wody wystąpiły z brzegów zalewając okoliczne tereny (ogrody, sady, łąki). Woda podtopiła kilka domów mieszkalnych zalewając piwnice oraz mieszkania na parterze.
Podobna sytuacja miała miejsce w Henrykowie Lubańskim. Potok Bród w dolnej części (jeszcze nie wyregulowanej) wystąpił z brzegów. Woda zniszczyła okoliczne ogrody oraz łąki. Niemniej jednak nie wdarła się ona do domów. Rozlana woda na kilka godzin uniemożliwiła przejazd drogą powiatową.
W pozostałych dwóch miejscowościach udało się bez zalania domostw, aczkolwiek rwący nurt wody płynącej drogami spowodował znaczne ich uszkodzenie.
Strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Lubaniu wraz ze strażakami ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy natychmiast przystąpili do akcji ratowniczej. Wójt Gminy Lubań uruchomił sztab zarządzania kryzysowego. Niezwłocznie na miejsce zdarzeń dostarczono worki z piaskiem.
W dniu dzisiejszym przystąpiono do szacowania szkód i porządkowania terenu. Z przeprowadzonych wizji w terenie stwierdzono największe spustoszenie wśród infrastruktury drogowej. Przede wszystkim dewastacji uległy drogi gminne położone w Pisarzowicach, Kościelniaku i Jałowcu.03 07 2009


 AKTUALNOŚCI

Zakończono ważne inwestycje drogowe

OGŁOSZENIA

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

RADA GMINY

Ostatnia sesja w roku 2016

GOKiS

Nauka gry na gitarze