biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1008605

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubań
Od kilku już lat na terenie Gminy Lubań rozgrywany jest turniej piłki nożnej. Tegorocznymi gospodarzami turnieju był Ludowy Zespół Sportowy w Pisarzowicach. Do rozgrywek zgłosiła się rekordowa ilość zespołów, bo aż dziesięć, w tym: LZS Pisarzowice, LZS Radostów, LZS Kościelnik, LZS Henryków, DT Pisarzowice, Fryzjer TEM z Nawojowa, Sparta z Lubania, Oldboje z Radostowa, Oldboje z Radogoszczy, Nie zrzeszeni z Radostowa Z tego też powodu podjęto decyzję o przeprowadzeniu rozgrywek systemem pucharowym, dwa razy po 15 minut.
Nad sprawnym przebiegiem rozgrywek czuwał opiekun LZS Pisarzowic – Pan Jerzy Szpytma. Natomiast sędziował Pan Jan Stolarz oraz Pan Robert Miesiąc – sędziowie Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W między czasie gospodarze zapewnili dla uczestników turnieju posiłek w postaci kiełbaski z grilla oraz napije chłodzące.
Po pierwszych meczach do dalszego etapu przeszły drużyny LZS Kościelnik, Oldboje Radostów, DT Pisarzowice, LZS Pisarzowice, Nie zrzeszeni Radostów. Dramatyczny przebieg meczu był pomiędzy Oldbojami Radostów a Sparta Lubań. O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, które nie przyniosły rozstrzygnięcia po pięciu wykonanych strzałach. Dopiero kolejne, do tzw. pierwszego błędu przyniosły zwycięstwo dla drużyny z Radostowa.
Z biegiem upływu czasu narastała liczba kibiców. Trybuny pękały w szwach. Spontaniczny doping kibiców zwiększał poziom adrenaliny wśród zawodników. Po kilku godzinnych zmaganiach około godz. 16.00 rozegrano mecz finałowy, w którym spotkali się LZS Pisarzowice i Oldboje z Radostowa. Mecz zakończył się wynikiem 3;1 dla drużyny z Radostowa.
Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju odebrały z rąk Wójta Gminy Lubań – Mirosława Herdzina pamiątkowe dyplomy. Drużyna zwycięska odebrała ufundowany przez wójta gminy puchar. Na zakończenie turnieju gospodarz gminy zaprosił na kolejny turniej za rok, który odbędzie się w Radogoszczy.
Tegoroczna edycja turnieju jest już za nami. Stąd tez chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w jego przygotowanie: Paniom obsługującym grilla, sędziom, członkom LZS Pisarzowice oraz mieszkańcom Pisarzowic. Z naszego punktu widzenia cieszymy się, iż impreza się rozrasta oraz przyciąga zainteresowanie coraz większej liczby klubów i drużyn sportowych. Ponadto dumni jesteśmy z zachowania zawodników, którzy grali fair play. Słowa uznani kierujemy również do kibiców, którzy potrafili się zintegrować i wspierać wszystkie występujące drużyny.

06 07 2009


 AKTUALNOŚCI

Schronisko dla zwierząt

OGŁOSZENIA

IX Tydzień Sportu dla Wszystkich

RADA GMINY

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań

GOKiS

Nauka gry na gitarze