Wizytacja Biskupa
25 września Biskup Legnicki Stefan Cichy rozpoczął wizytacje parafii znajdujących się na terenie Gminy Lubań. Jako pierwszą odwiedził Parafię pw. Objawienia Pańskiego w Radostowie.
Biskup Legnicki rozpoczął swoją wizytę od miejscowej szkoły podstawowej. Z tej okazji uczniowie przygotowali specjalny program artystyczny, zachwycając tym samym biskupa, rodziców, gości oraz koleżanki i kolegów. Następnie po krótkiej nauce skierowanej do uczniów i nauczycieli pobłogosławił zgromadzonych.
Wczesnym popołudniem w kapicy przy plebanii - biskup spotkał się z przedstawicielami grup działających przy parafii, tj. radą parafialną, stowarzyszeniem rodzin katolickich, różami różańcowymi.
Na zakończenie odbyła się uroczysta msza święta podczas, której biskup Stefan Cichy udzielił miejscowej młodzieży sakramentu bierzmowania.
W najbliższym okresie czasu Biskup Legnicki odwiedzi Parafię w Pisarzowicach. Podczas zaplanowanej na dzień 25 października wizytacji odbędzie się spotkanie z przedstawicielami samorządu gminnego. Jako ostatnią z terenu gminy biskup odpowiedzi Parafię pw. Świętego Mikołaja w dniu jej święta, tj. 6 grudnia bieżącego roku.
12 10 2009

Schronisko dla zwierząt