biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1116051

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Odnowa wsi w Gminie Lubań
Gmina Lubań w połowie bieżącego roku złożyła wnioski na zadaszenie kontenerów posadowionych na boiskach do gry w piłkę nożna oraz zakup strojów dla zespołów folklorystycznych. w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. 18 sierpnia bieżącego roku Zarząd Województwa Dolnośląskiego zdecydował o podziale środków finansowych z budżetu województwa. Za przedmiotowe pieniądze z budżetu województwa na obszarach wiejskich powstaną boiska i place zabaw, wyremontowane i wyposażone w sprzęt zostaną świetlice wiejskie, powstaną chodniki. Wśród projektów zatwierdzonych do dofinansowania są dwa gminne projekty. Pierwszy z nich na zakup niezbędnych materiałów do remontu i konserwacji szatni dla 3 Ludowych Zespołów Sportowych działających na terenie Gminy Lubań uzyskał dofinansowanie w wysokości 12 312 złotych. W chwili obecnej trwa rozeznanie rynku w celu zakupienia niezbędnych materiałów. Wszystkie prace remontowe wykonają systemem gospodarczym członkowie klubów.
Drugim wnioskiem, który zakwalifikował się do dofinansowania jest zakup strojów ludowych dla zespołów folklorystycznych „Cisowianki” i „Marysieńki” kultywujących tradycje społeczności lokalnych od ponad 20 lat. Wskazany projekt otrzymał dofinansowanie w kwocie 12206 złotych.
Realizacja obu projektów musi zakończyć się do 10 grudnia 2009 roku.

12 10 2009


 AKTUALNOŚCI

Można składać wnioski na dofinansowanie do budowy do biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków

OGŁOSZENIA

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze