Dzień Edukacji i Pasowanie
Tradycją Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Pisarzowicach są obchody Pasowania Na Ucznia w dniu święta Edukacji Narodowej.
Pasowanie to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego pierwszaka. Uczniowie kl. I „kupili” bilet do szkoły, który kasowali na różnych stacjach po to, aby „dojechać” celująco do stacji – SZKOŁA.
Zatrzymywali się na stacji: nutkowej, literowej, cyferkowej, przyjaźni oraz na przystanku Polska. Sprawdzili się jako pełnoprawni uczniowie śpiewając, recytując, tańcząc, czytając oraz wyciskając ostatnie soki z cytryny (jak
z nauki) oczywiście z uśmiechem na ustach.
Po uroczystym ślubowaniu na sztandar szkoły, pani dyrektor Bożena Szwedko oceniła wszystkie dzieci na szóstkę
i pasowała je wielkim piórem.
Dzielnie zapowiadali i witali występy pierwszaków na poszczególnych stacjach uczniowie kl.III.
Po części oficjalnej pełnoprawni uczniowie zostali obdarowani prezentami od dzieci z kl. 0, II, III oraz panią bibliotekarkę, którą mogą już odwiedzać w szkolnej bibliotece. Rodzice nie kryjąc wzruszenia zaprosili swoje pociechy na słodki poczęstunek.
Nie zabrakło również piosenek, wierszy i życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.

19 11 2009

Jubileusz zespołu Marysieńki