83 Urodziny Kubusia Puchatka
15 i 16 października br. po raz kolejny, w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, obchodziliśmy urodziny książkowego bohatera - Kubusia Puchatka.
W tych dniach świetlica wiejska w Pisarzowicach zmieniła swój wystrój w oczekiwaniu na małych gości. Okazją były 83 już Urodziny Kubusia Puchatka, na które tym razem jubilat zaprosił dzieci z przedszkola i najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach. Pierwszego dnia w przygotowanych z tej okazji atrakcjach wzięły udział dzieci z przedszkola oraz zerówki, drugiego dnia- dzieci z klas 1-3.
Urodzinowe przyjęcie rozpoczęło się krótką prezentacją multimedialną przedstawiającą historię Puchatka. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały fragmentu ulubionej książki o Kubusiu, bardzo chętnie uczestniczyły w tańcach i zabawach ruchowych, rozwiązywały zagadki ze Stumilowego Lasu.
Aby tradycji stało się zadość, urodzinowe przyjęcie nie mogło obyć się bez życzeń , piosenek i prezentów, które dzieci przygotowały specjalnie dla Puchatka. Miś w zamian obdarował wszystkich łakociami oraz wspaniałym tortem ze swoim słodkim wizerunkiem.
Na zakończenie imprezy dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i w radosnych nastrojach pożegnały się ze swoim ulubionym bohaterem.

19 11 2009

Schronisko dla zwierząt