Niecodzienne spotkanie
Wizytujący wszystkie parafie z dekanatu lubańskiego Biskup Legnicki Stefan Cichy przyjechał na spotkanie z mieszkańcami Parafii Rzymsko-Katolicka p.w. Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny w Pisarzowicach.
Z inicjatywy miejscowego proboszcza Księdza Kazimierza Gębarowskiego Biskup Legnicki spotkał się z przedstawicielami samorządu gminnego, tj. wójtem i radą gminy, Radą Sołecką.
Spotkanie odbyło się 29 października w świetlicy wiejskiej w Pisarzowicach. Podczas spotkania Wójt Gminy Lubań – Mirosław Herdzik, jako włodarz i gospodarz gminy , przedstawił radnych, sołtysa, przewodniczącego rady sołeckiej oraz innych mieszkańców Pisarzowic.
Relację o wieloletniej już współpracy gminy z poszczególnymi parafiami przedstawił Przewodniczący Rady Gminy – Jacek Jaworski.
O wydarzeniach, życiu i współpracy z Księdzem Kazimierzem Gębarowskim opowiedzieli również przedstawiciele miejscowych organizacji. W imieniu mieszkańców wystąpił Pan Zbigniew Zjawin, a Pan Leszek Szwedko w imieniu Rady Sołeckiej.
Panie z koła gospodyń wiejskich uraczyły Biskupa jak i wszystkich zaproszonych gości ciepłym posiłkiem.
Osobista możliwość rozmowy z Biskupem wywołała emocje oraz niezapomniane wrażenia wśród uczestników spotkania.
W ślad za Biskupem, chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania spotkania za włożony trud i poświęcenie swojego czasu.
Podczas wizytacji Parafii w Pisarzowicach Biskup Legnicki odwiedził miejscową szkołę podstawową oraz gimnazjum. Ponadto osobiście udał się do jednej z chorych mieszkanek miejscowości, która przez wiele lat udzielała się społecznie. W godzinach popołudniowych w kościele Biskup udzielił sakramentu bierzmowania.

19 11 2009

Platforma zakupowa