biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1102382

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Niecodzienne spotkanie
Wizytujący wszystkie parafie z dekanatu lubańskiego Biskup Legnicki Stefan Cichy przyjechał na spotkanie z mieszkańcami Parafii Rzymsko-Katolicka p.w. Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny w Pisarzowicach.
Z inicjatywy miejscowego proboszcza Księdza Kazimierza Gębarowskiego Biskup Legnicki spotkał się z przedstawicielami samorządu gminnego, tj. wójtem i radą gminy, Radą Sołecką.
Spotkanie odbyło się 29 października w świetlicy wiejskiej w Pisarzowicach. Podczas spotkania Wójt Gminy Lubań – Mirosław Herdzik, jako włodarz i gospodarz gminy , przedstawił radnych, sołtysa, przewodniczącego rady sołeckiej oraz innych mieszkańców Pisarzowic.
Relację o wieloletniej już współpracy gminy z poszczególnymi parafiami przedstawił Przewodniczący Rady Gminy – Jacek Jaworski.
O wydarzeniach, życiu i współpracy z Księdzem Kazimierzem Gębarowskim opowiedzieli również przedstawiciele miejscowych organizacji. W imieniu mieszkańców wystąpił Pan Zbigniew Zjawin, a Pan Leszek Szwedko w imieniu Rady Sołeckiej.
Panie z koła gospodyń wiejskich uraczyły Biskupa jak i wszystkich zaproszonych gości ciepłym posiłkiem.
Osobista możliwość rozmowy z Biskupem wywołała emocje oraz niezapomniane wrażenia wśród uczestników spotkania.
W ślad za Biskupem, chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania spotkania za włożony trud i poświęcenie swojego czasu.
Podczas wizytacji Parafii w Pisarzowicach Biskup Legnicki odwiedził miejscową szkołę podstawową oraz gimnazjum. Ponadto osobiście udał się do jednej z chorych mieszkanek miejscowości, która przez wiele lat udzielała się społecznie. W godzinach popołudniowych w kościele Biskup udzielił sakramentu bierzmowania.


19 11 2009


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze