Wspomnienie o Papieżu
Nie tylko październik jest miesiącem, w którym z wielu miejsc docierają dźwięki, płynącej po falach wzruszonych serc ludzkich piosenki, o małym, rybackim miasteczku- barce. To w nim, wszyscy Polacy widzą mistyczną, białą postać Papieża.
Także w listopadowy, ciemny wieczór ta prosta, umiłowana papieska pieśń ścisnęła serca i wywołała niejedną łzę w oku. 18 listopada w Szkole Podstawowej w Radostowie jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w „Kremówkową Kawiarenkę”. Były stoły przykryte obrusem, nastrojowe lampki i świece, muzyka, kelnerka nalewała do filiżanek ciepłą kawę i herbatę, no i oczywiście częstowała wszystkich papieskimi kremówkami.
Była to wieczornica poświęcona Janowi Pawłowi II, która stała się zwieńczeniem dwutygodniowego cyklu zajęć. Uczniowie gromadzili ksiązki, albumy o tym wielkim Polaku. Oglądali je. Zapisywali myśli i sentencje, które rozważali i wywieszali na tablicach ściennych. Wykonali gazetkę, na której wypisywali przymioty Papieża. Oglądali filmy o Jego życiu. Śpiewali piosenki. Dzieci malowały portrety i oczywiście modliły się z księdzem w intencji beatyfikacji Papieża.
Ukoronowaniem ich działań była wieczornica dla uczniów i nauczycieli szkoły, a potem druga- dla rodziców i zaproszonych gości.
Na pożegnanie padły słowa: „…dziękujemy za wspólną refleksję. Zabierzcie ze sobą do swoich rodzin i domów choć odrobinę mądrości nauk Papieża, a na pewno świat będzie lepszy.”
Weźmy i my do serc te słowa, niech zginie przekonanie, że: „..Polacy kochają Papieża, ale Go nie słuchają.”
08 12 2009

Można składać wnioski na dofinansowanie do budowy do biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Radni obradowali