Wspomnienie o Papieżu
Nie tylko październik jest miesiącem, w którym z wielu miejsc docierają dźwięki, płynącej po falach wzruszonych serc ludzkich piosenki, o małym, rybackim miasteczku- barce. To w nim, wszyscy Polacy widzą mistyczną, białą postać Papieża.
Także w listopadowy, ciemny wieczór ta prosta, umiłowana papieska pieśń ścisnęła serca i wywołała niejedną łzę w oku. 18 listopada w Szkole Podstawowej w Radostowie jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w „Kremówkową Kawiarenkę”. Były stoły przykryte obrusem, nastrojowe lampki i świece, muzyka, kelnerka nalewała do filiżanek ciepłą kawę i herbatę, no i oczywiście częstowała wszystkich papieskimi kremówkami.
Była to wieczornica poświęcona Janowi Pawłowi II, która stała się zwieńczeniem dwutygodniowego cyklu zajęć. Uczniowie gromadzili ksiązki, albumy o tym wielkim Polaku. Oglądali je. Zapisywali myśli i sentencje, które rozważali i wywieszali na tablicach ściennych. Wykonali gazetkę, na której wypisywali przymioty Papieża. Oglądali filmy o Jego życiu. Śpiewali piosenki. Dzieci malowały portrety i oczywiście modliły się z księdzem w intencji beatyfikacji Papieża.
Ukoronowaniem ich działań była wieczornica dla uczniów i nauczycieli szkoły, a potem druga- dla rodziców i zaproszonych gości.
Na pożegnanie padły słowa: „…dziękujemy za wspólną refleksję. Zabierzcie ze sobą do swoich rodzin i domów choć odrobinę mądrości nauk Papieża, a na pewno świat będzie lepszy.”
Weźmy i my do serc te słowa, niech zginie przekonanie, że: „..Polacy kochają Papieża, ale Go nie słuchają.”
08 12 2009

Jubileusz zespołu Marysieńki

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą

Sesja absolutoryjna