biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1160579

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Przyjedź do nas Mikołaju…
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Radostowie w piątek – 4 grudnia bieżącego roku – od pierwszego dzwonka wyczekiwały Świętego Mikołaja. Uczniowie klas młodszych wysłuchały legendy o Świętym Mikołaju. Dowiedziały się skąd on pochodzi oraz dlaczego jest świętym. W czteroosobowych grupach przygotowały portrety Mikołaja. Z każdą chwilą napięcie i emocje wśród dzieci narastały. W między czasie przypominały sobie piosenkę na przywitanie Mikołaja.
Śpiewając, któryś z kolei raz, piosenkę „Przyjedź do nas Mikołaju” w drzwiach klasy staną Święty Mikołaj. Dzieci z wrażenia niemalże przestały śpiewać. Panie wychowawczynie zaprosiły wspaniałego gościa do środka. Posadziły Mikołaja w specjalnie przygotowanym fotelu. Przed wręczeniem upominków, dzieci składały Mikołajowy życzenia – zdrowi, szczęścia, pogody ducha, wieczności ale i bardzo wzniosłe takie jak zaprzestania wojen i pokoju na całym świecie. Następnie wręczyły mu przygotowane przez siebie laurki.
Za wspaniałe życzenia oraz upominki Święty Mikołaj przy pomocy swoich elfów, którymi były Panie nauczycielki oraz miejscowy ksiądz wręczył wszystkim dzieciom paczki ze słodyczami. Na koniec wizyty w szkole Święty Mikołaj wykonał zdjęcie pamiątkowe ze wszystkimi dziećmi.
Po wyjściu Mikołaja uczniowie natychmiast otworzyli paczki i pałaszowali ich zawartość. Uśmiech oraz resztki czekolady na twarzach dzieci świadczyły, iż był to dla nich niezapomniany dzień w szkole.
Za tak wspaniały chwile zorganizowane dla uczniów szkoły podstawowej należy podziękować Pani Teresie Filar, Jolancie Schab, Annie … oraz księdzu Józefowi Olechowskiemu.

11 12 2009


 AKTUALNOŚCI

Taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę

OGŁOSZENIA

Konsultacje społeczne - Strategia Rozwoju Sudety 2030

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze