Grzeczne dzieci
Dokładnie 6 grudnia do Radostowa przyjechał Święty Mikołaj. Z kilkoma workami prezentów oraz grupa pomocników ulubieniec wszystkich dzieci przybył do miejscowego kościoła.
Wszystkie dzieci uczestniczące we Mszy Świętej na przywitanie tak wybitnego gościa chóralnie zaśpiewały kolędy. Następnie Święty Mikołaj opowiedział dzieciom swoją historię. Niespodzianką dla młodych uczestników, ale i dla wielu dorosłych, był fakt, iż Święty Mikołaj pochodzi z Turcji a nie z Laponii.
Miejscowy Proboszcz – ksiądz Józef Olechowski zaprosił gościa, aby spoczął na specjalnie przygotowanym miejscu.
Wszystkie dzieci w wieku szkolnym, a obecne w kościele podchodziły pojedynczo do Św. Mikołaja. W zamian za wierszyk lub piosenkę otrzymywały paczki ze słodyczami.
Spotkanie z Świętym Mikołajem dla dzieci z Radostowa zorganizowali członkowie Rady Sołeckiej Radostów Średni i Dolny oraz Radostów Górny.. Wszystkim zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy.
20 01 2010

Platforma zakupowa