Spotkanie z druhami
W pierwszym kwartale roku jednostki ochotniczej straży pożarnej zobligowane są do zwołania zebrań sprawozdawczych. Jako pierwsza z terenu gminy przedmiotowe zebranie zorganizowali druhowie z Radostowa. W piątek – 29 stycznia bieżącego roku w remizie spotkali się członkowie miejscowej ochotniczej straży pożarnej z Wójtem Gminy Lubań – Mirosławem Herdzikiem oraz Zastępcą Wójta Gminy – Zbigniewem Zjawinem i Panią Anetą Usyk – pracownikiem urzędu gminy merytorycznie odpowiedzialnym za straże. W spotkaniu wzięło udział 34 strażaków ochotników.
Rozpoczynając zebranie druhowie minutą ciszyli uczcili pamięć zmarłego kolegi. Naczelnik jednostki, a zarazem przewodniczący zebrania – Mariusz Szłabowicz zdał sprawozdanie merytoryczno – finansowe za rok 2009. Komisja rewizyjna jednogłośnie zawnioskowała za udzieleniem absolutorium dla zarządu, co poparli pozostali uczestnicy. OSP Radostów jako jedyna z terenu gminy prowadzi drużynę ….. W roku 2009 sześciu młodych druhów wyjechało na bezpłatny obóz. Podczas wypoczynku letniego zostali przeszkoleni w stopniu podstawowym.
Podczas spotkania druhowie wskazali wójtowi gminy problemy w funkcjonowaniu jednostki. W celu uniknięcia dalszego niszczenia budynku remizy wnosili o pomoc w remoncie dachu.
Podsumowując spotkanie wójt gminy podkreślił, iż widzi znacząca poprawę w funkcjonowaniu jednostki.

11 02 2010

Transparentna Gmina Rozwoju

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

Uchwalono budżet na 2018 rok